Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: hic iliski yasamamis birinde hpv

Durum
    hmcssm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

hic iliski yasamamis birinde hpv

Bende foruma yeni uye oldum ve hayatimda hic iliskiye girmedigim halde bu virusu kaptim. Anal bolgemde basladi ilk baslarda sonra yaktirdim ve 1 ay sonra vajinamin icinde gormeye basladim pskolojik olarak hergun duzenli aynayla baktigim icin cikmismi diye yeni cikan degisiklikleri gormem zor olmadi ve sali gunu kadin doguma gidicem kiz oldugum icin nasil olacak hic bilmiyorum smear testi nasil yapcaklar yada bana nasil bir tedavi uygulanacak hicbir fikrim yok bu konuda fikri olan bana yardimci olabilirmi ?

Durum
    corto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

Re: hic iliski yasamamis birinde hpv

bu mesaj tarafimca silindi. hesap silme islemi olmadigi icin editleme islemi yaptim.

Durum
    Minnoş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: hic iliski yasamamis birinde hpv

Sürtünme yoluyla ilişkiden de bulasabiliyor. Ama içeriye giremiyor diye biliyorum. Dr dan daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Siğil üzerinden tipleme yaptırarak ta tipini öğrenebilirsiniz.

Durum
    Yeni Üye

bilgileriniz icin cok tesekkur ederim sigil oldugu kesin mi bilemiyorum ama degsiik uzun uzun seyler boyle vajinamin icinde onceden yoktu o yuzden bilemiyorum yarin doktora gidicem hpv bulastigi kesin bana cunku anal bolgeden test yapildi kondilom oldugu kesinlesti cok korkuyorum bakireyim ve bu is nereye gidicek hic bilemiyorum herkese gecmis olsun 😔

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

En can sıkıcı bu bakire olma olayı, eğer ilerlemişse cin2 veya cin3 çıkarsa (sanmam ama) leep yapılması gerekecek ve doktorlar da yapmak istemeyebilir çünkü bakiresin diye, içten muayane de yapılamıyor bence acil şu bekaretten kurtul diyormuşum akla gel
    Canım çok yıpratma kendini, hepimiz zamanında çok üzüldük ve bu yollardan geçtik. Bol yeşil çay, bol kefir, maddi durumun müsaitse ahcc'ye başla, yok değilse bağışıklığını birazcık olsun güçlendirmek için imutor kullanabilirsin. Böylece siğil oluşumun zamanla belki stabil kalır ya da azalır ama bu olay için kendine şimdiden 1buçuk - 2 sene ver eğer ahcc kullanma ihtimalin yoksa.

Durum
    Yeni Üye

Bugün gittim doktor kontrol etti hicbir sekilde tip testide yapamam bakiresin dedi ama sigilden suruntu almak yetmiyormu ya tip testi icin ben anlayamadim ille de rahimdenmi almasi gerekiyor kafam iyice karisti suan hicbirsey yapamiyorum sadece imuneks verdi istersen gel anesteziyle sigilleri alalim dedi okadar

Durum
    darkFTH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Siğilden biyopside alınabilir eğer dış taraftaysa. Bence başka bir doktora sor derim.

Durum
    Admin

Doktorda bir şey yapamayacak konumda çünkü. :/ imuneks yerine imutoru öneririm daha iyi olduğunu araştırırsan göreceksin.

Durum
    Yeni Üye

evet Arya bende imutor aldım bende oyle dusunmustum kullanayim bakalim tipi ne oldugunu bilsem daha cok rahatlayacaktim ama her kosulda virus vucutta oldugu icin dogru ve duzenli beslenmek simdilik elimden gelen tek sey sanirim birde aşı olmak istiyorum

Durum
    Admin

Sen şu an ahcc ye başlasana? Neden böyle diyorum onu da söyleyeyim. Bakire olduğun için ne smear yapılır, ne kolposkopi. Rahim içerisinde hücre değişikliği olmaması ve hpvden kurtulmak için en etkili yol. Çünkü hadi kolposkopi falan yapılabilse cin1-cin2-cin3 varsa bilirsin tedavini olursun ama şu an bilemiyorsun. Ve en etkili hpv den kurtulma yolu bildiğin gibi AHCC. O sebeple önerdim bi düşün.

Bu Konu için Etiketler