Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: smear class 2 hpv negatif çıktım. ama kafam karışık:(

Durum
    bettercallpeony - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

smear class 2 hpv negatif çıktım. ama kafam karışık:(

merhaba, erkek arkadaşım siğillerini yaktırmak için doktora gitmişti ve doktor test yapmamasına rağmen bunların hpv kaynaklı olduğunu söyledi. bunun üzerine ben de kadın doğuma gittim herhangi bir şikayetim olmamasına rağmen, doktor hanım rahmimin temiz olduğunu ancak siğil gördüğünü söyledi (benim göremediğim bölgede) smear ve hpv türleme yaptırmamı söyledi. bunun üzerine 2. bir doktora göründüm o siğil görmediğini söyledi. yine testler yapıldı. smear manuel testim class2, hpv ise negatif çıktı. raporda kanser riski taşıyan 16-18 ve siğile sebep olan türler dahil 28 tip hpv virüsü tarandığını ve bunların negatif çıktığı, yine de 200 civarı hpv türü olduğu yazılıydı. şimdi benim içim rahat edebilir mi? yine aşı olacağım bu stresi bir kez daha yaşayamam allah da kimseye yaşatmasın yine de merak ettim doktora gidene kadar bekleyemedim. teşekkürler şimdiden cevaplar için.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: smear class 2 hpv negatif çıktım. ama kafam karışık:(

Merhabalar better, siğil varken nasıl hpv negatif çıktığınızı anlamadım ama böyle bir şey imkansız. Elde çıkan siğillerle vajinal bölgede ve peniste çıkan siğiller bir değildir, vajina içinde veya dışında siğil varsa hpvsiniz bence. Aşı olmak hpv değilseniz ve yaşınız müsaitse sizi kurtarır. Aşı çözüm değil sadece bir adımdır. Erkek arkadaşınızda siğil varsa sizde de olma ihtimali var canım Erkek arkadaşın ahcc kullansın ve sende siğil varsa senin de kullanmanı tavsiye ederim. Kurtuluş yolu bu. Bide kendinize 1 sene verin, 1 sene boyunca hpv ile uğraşacağınızı bilirseniz kafanız rahat olur. Smearlerde %25 yanılma payı var. Ben de class 2 çıkmıştım ama yanılmış, biyopsi yapıldığında cin3 çıktım. cin3 kanserden bir önceki evre demektir, bundan sonrasında da leep yapıldı ve rahimde kansere sebep olabilecek hücre temizlendi bunları da araştırın derim.

Durum
    bettercallpeony - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

işte siğil olayını ben anlayamadım yani benim fark ettiğim bir siğil yok, 2 doktordan da biri var diğeri yok dedi benim de kafam karıştı. peki kanser riski taşıyan bu türlerin olmaması en azından biraz rahatlatmamalı mı beni yine aynı risk devam ediyor mu sizce?

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Seni rahatlatır evet, en azından kansere evrilmesi ihtimali azalıyor. Ama yine de hpv dert.

Bu Konu için Etiketler