Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 23 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv Tip 16 olduğumu öğrendim!

Durum
    ddgastro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Hpv Tip 16 olduğumu öğrendim!

Arkadaşlar merhabalar. Ben bugün yeni üye oldum. Yaklaşık 5 hafta önce vajinal bölgemde siyah ben gibi noktalar ve biraz daha büyüğü oluştu. Şüphelenip özel doktora gittim. Smear testi ve hpv dna testi istedim . 3 gün sonunda smear testim çıktı ve temizdi . 2 gün önce doktorum aradı ve hpv tip 16 taşıdığımı söyledi. Kolposkopi yapılması gerektiğinide belirtti. Ben öğrenciyim ve fiyatlar en az 1500den başlıyor . 21 yaşındayım devlet hastaneleri bakar mı bakmaz mı bilmiyorum aydınlatırsanız çok sevinirim. Ne yapmam gerektiğine nasıl geçeceğine dair hiç bir fikrim yok. Ahcc kullanlar çok etkili olduğunu anlatmışlar fakat fiyat aralağını ne kadar kutu kullanmam gerektiğini söylerseniz çok mutlu edersiniz.

Durum
    muhendiskiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: Hpv Tip 16 olduğumu öğrendim!

Merhaba, aynı yollardan ben de geçtim, 21 yaşındayım ve hpv tip 16 sahibiyim. Öğrendiğimde de aile evimde tatildeydim. Kadın doğum ve çocuk hastaneleri ücretsiz kolposkopi yapıyor, ben o şekilde yaptırmıştım. Bence üniversite hastaneleri de yapar. Ahcc 5 aydır kullanıyorum, son kutumun bitmesine 1 hafta kaldı yenisini alamayacağım muhtemelen. Ben 4.5 aylık temini Finlandiya'da ablası olan bir arkadaşım ile sağlamıştım ve kutusu 30 sterlindi yanlış hatırlamıyorsam. Son kutumu da Arya nın yönlendirdiği firma ile temin ettim, fiyat için onları arayıp bilgi alabilirsin.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

@Dgastro, merhabalar, evet kolposkopi olmalısın ama devlette 30 yaşından önce sanırım olmuyor diye biliyorum ama yanlış biliyor da olabilirim hiç devlete gitmedim sen yine sor. Özelde de 1500-3000 arasıdır. Eğer rahimde kötü hücreler varsa bunları görmek için kolposkopi yapılır, kötü hücre çıkarsa yani cin2 veya cin3 olursan, hatta cin3 olursan kesin bir şekilde leep konizasyon işlemi yapılır.

Ahcc konusuna gelirsek, sende araştırmışsın anlatmaya gerek yok görüyorsunuz faydalı kelimesi bence yetersiz bir kelime, ahcc hpv negatif olmanı sağlar. Tip 16 isen, şahsi fikrim en az 6 ay kullanmalısın, bana kalırsa 9 ay kullan ben öyle yaptım birçok tip 16 ve tip 18 9 ay kullanıyor. Ahcc fiyatı ve kutusunu verdiğim numarayı arayarak öğrenebilirsin 0542 487 21 22, forumda fiyat konuşulmuyor, çünkü satışı ben yapmıyorum, sizi yönlendiriyorum Umarım biraz rahatlatabilmişimdir, sen de sıkma canını çok, ailene anlatabiliyorsan anlat derim canım, çünkü hpv maddi anlamda biraz zorlar öğrenciyim demişsin.

Durum
    Yeni Üye

Öncelikle çok teşekkür ederim. Evet bende aile evinde tatildeyim şuan ve bende burada öğrendim. Belli etmemek çok zor gerçekten. Haziranda ingiltereye dil eğitimine gideceğim ve çalışacağım. Oradan temin edebilirim sanıyorum. Ancak ahcc nin markası ve kutusu hakkında bilgim yok neye benzediğini bilmiyorum açıkçası. Bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim. Bir de erkek arkadaşım var seneye evlenmeyi planlıyoruz. Uzun bi ayrılık dönemimiz oldu. O zaman bulaştığını düşünüyorum. Kendisininde benden önce çok ilişkisi olmuş. Ona da test yaptırmak istiyorum. Ahcc kullanımımdan kaç ay sonra korunarak cinsel ilişki yaşayabiliriz bunun hakkında bi bilginiz var mıdır?

Durum
    Yeni Üye

Korkumdan sürekli ev yoğurdu, yeşil çay tüketmeye başladım. En kısa sürede sigarayı da bırakacağım. Ama sinir stresten daha çok içmeye başladım. Bende siğil vs tarzı bir lezyonun olmadığını söyledi doktorum. Cinsel ilişki korunarak bi sıkıntı olmaz diye düşündüm bende . Ama tabi ki doğrusu nedir bilmiyorum. Yaşayan ya da bilgili olan arkadaşlar varsa anlatırsa çok yardımcı olurlar. Erkek arkadaşımın sonuçları temiz ise aşı yaptırmayı düşünüyoruz. Bu durumda da bulaşma gerçekleşir mi? Onu da riske atıp psikolojisini bozmak istemiyorum. Vicdanım bir de bunun yükünü kaldırmaz.

Durum
    Admin

Hpv negatif olduktan sonra yasayabilirsin ahcc haptır bu arada korunmakla vs alakası yok yani. Çok istiyorsanız siğil yoksa, korunarak birlikte olabilirsiniz ama ben çok tavsiye etmem, yapacaksanız da bence sık olmasın haddim değil ama. Tabii ki bulaşma gerçekleşir. Sizin şu an asla korunmadan birlikte olmamanız gerek, ona bulaşmış bile olabilir, sen kimden aldıysan veya o sana bulaştırmış olabilir?

Durum
    Yeni Üye

Ben 1yıl kullanmayı düşündüm aslında sağlam olması açısından sence sakıncalı mıdır Arya? Ya da 8 ay yeterli olur mu sahiden?

Durum
    Admin

Dgastro, Nasıl istersen hiçbir sakıncası yok, kullanabilirsin zaten gıda takviyesidir ilaç değildir, yan etkisi de yoktur.

Durum
    Yeni Üye

Evet o da olabilir tabi ki . Belirtilerini yeni yeni görüyorum ama önceden bulaştırmış olması da çok yüksek ihtimal.

Durum
    Yeni Üye

Time health ahcc almayı düşünüyorum ancak iki ya da üç çeşidi var sanırım. Kutu da olanı mı almam gerekiyor?

Bu Konu için Etiketler