Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Aldara ve Dondurma İşlemi

Durum
    Tywin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Aldara ve Dondurma İşlemi

Merhabalar, ürolog bana aldara tedavisine başlamamız gerektiğini çünkü genital bölgede siğil çıkmaya devam ettiği için bölgedeki bağışıklık sistemini güçlendirmemiz gerektiğini söyledi fakat bir kez aldara sürebilme şansım olabildi çünkü sürdükten birkaç gün sonra siğillere dondurma işlemi yaptım, aldaranın yaralara zarar geleceğini düşündüğüm için tekrardan aldara sürmeyi erteledim fakat siğilleri dondurduktan sonra aldara sürmenin bir zararı var mıdır? Eğer varsa aldara tedavisi sırasında dondurma işlemi yaptırmamalı mıyız?

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Aldara ve Dondurma İşlemi

Siğil yokken de aldara sürebilirsin, o bölgenin bagısıklıgını güclendirdiği evet doğru ancak çok çok etkili bir krem değil. Anket yaptık burda %70 benle aynı düşünüyor. Parasına çok değmiyor maalesef, onun yerine eğer maddi durumunda sıkıntı varsa o parayı kenara koy üstüne biraz ekle ahcc al yani yok maddi anlamda rahatsan her ikisini de yapmanı öneririm.

Durum
    Yeni Üye

Cevabın için teşekkür ederim Arya. Bu AHCC olayını müsait bir zamanımda iyi bir şekilde araştırmak istiyorum.

Yalnız sorumun cevabını alabildiğime emin değilim. Bildiğim kadarıyla aldara açık yaralara zarar verebiliyor. Bu durumda dondurma işlemi sonrasında siğiller ve etrafındaki cilt zarar gördüğü için (şu an üç siğilimin çevresi de mosmor) aldara krem sürmemem gerekiyor olabileceğini düşündüm. Yani siğil yokken sürüp sürmemekten ziyade dondurma işlemi sonrasında sürmenin bir zararı olup olmayacağını merak etmiştim.

Durum
    Admin

Hayıır siğillerine yeni koter veya kriyo yapılmışken kullanmaman gerek, benim kastettiğim, o bölgede koter vya kriyo olup iyileştikten sonra siğil yoksa da aldara kullanabilirsin şu an çok yeniyse siğillere işlem yapılması durumu aldara kullanmamalısın evet

Durum
    darkFTH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Açık yaralara kesinlikle aldara sürme zira çok acı çekersin. Bekle 15 güne zaten yaralarından eser kalmaz. Bende daha önce aldarayı denedim hiç bir işe yaramadı bilgine.

Durum
    Yeni Üye

Tamamdır şimdi anladım tekrardan çok teşekkür ederim, bu arada 1 senedir bu hastalığa sahibim fakat siğillerim hiç bitmiyor yani sürekli yenisi çıkıyor, bu normal midir?

Durum
    Admin

Bağışıklığın güçlü değil, benim de 8 ay aktifti, 8 aydan sonra biraz azaldı. 1 seneyi geçiyorsan ve hala ayda 1-2-3 siğil çıkarıyorsan çok bence. Ahcc yi araştır en kısa zamanda, zaten burası da ahcc bilgi deryası, blogda yazdığım yazıları okuyabilirsin.

Bu Konu için Etiketler