Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: HPV, Hayata Etkisi ve Bir Kaç Soru

Durum
    Ananaskabuklumuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye
    Nereden
    Turkey/Istanbul

HPV, Hayata Etkisi ve Bir Kaç Soru

Merhaba, herkese güzel hafta sonları diliyorum. İlk olarak e-nabız üzerinden bir şey farkettim, hastalıklarıma girince geçirmiş olduğunuz işlemler gözüküyormuş yani otomatik olarak gördüğüm kriyoterapiler gözüküyor.
    1)Bu herhangi bir sıkıntı teşkil eder mi ilerleyen dönemlerde? (çalışacağım sektör sağlık, 6 sene sonra)@şuan ilk defa moralim düşebilir bu cevaba göre, yıkılmadım ayaktayım!!
    2)3-4 ay önce gittiğim de bikini bölgesine yakın iç kısımlarda 1-2 sivilce çıktı sanmıştım, Molloskum Kontagiozum varmış, işlem ile vücuttan atılan bir şey mi vücudunun bünyesine yerleşiyor mu?
    3)Molloskum Kontagiozum, 3 tane vardı. İğnenin ucuyla içindeki sıvıyı çıkartıp, kriyoterapi uygulandı ama izleri kaldı geçer mi dersiniz?

Durum
    achilles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: HPV, Hayata Etkisi ve Bir Kaç Soru

Ben sadece ilk soruya cevap vereceğim diğer iki soruya bilgim olmadan bi şey demem yanlış olur. 6 sene çok uzun bir süre iyileşebilir bu günleri bile unutabilirsiniz ayrıca e nabızda hastalıklarınızın görünme konusu sizi rahatsız etmez (hiv olsaydı belki derdim ama) şu anki durum size sıkıntı çıkarmayacaktır zaten geçirmiş olduğunuz işlemleri dilerseniz kapatabiliyorsunuz muayene olduğunuzda doktorlar göremiyor (hiv hastaları böyle yapıyor)

Durum
    Tecrübeli Üye
    Nereden
    Turkey/Istanbul

Teşekkür ederim cevap için bir nebze rahatladım )

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

@Ananas, molluskum çok kötü huylu bir bulaşıcı hastalık değil. Hatta bebeklerde bile görülüyormuş. Mikrop kaptığında da bulaşabilir, sürtünme yoluyla da bulaşabilir tabi ve sadece genitalde değil vücudun başka yerlerinde de çıkar. Ama endişelenmeni gerektirecek çok ciddi bir şey yok. Molluskum için kriyoterapi yaptırıp yok edebilirsin. Siğil gibi zırt pırt yaktırdım/dondurdu tekrar çıktı çoğaldı kocaman oldu vs gibi bir şeyi yok, dondurunca tekrar cıkacagını sanmam ben de cıkmamıstı. Yurtdışında bir süre yaşayınca göbeğimde ve popomda molluskum cıkmıstı Yurtta kaldığım için duş havlularının temizliğinden şüphe ediyordum zaten nitekim yanıltmadı. Ama dondurdum ve bir daha çıkmadı. Umarım bu deneyimimi anlatarak yardımcı oldum.

Durum
    Tecrübeli Üye
    Nereden
    Turkey/Istanbul

@Arya cevabını eski yazılarıma bakarken gördüm çok teşekkür ederim tekrardan, dediğin gibi basit bir şeymiş tekrarlaması yok. Sadece izleri baya uzun bir süre kaldı ve zor geçti...

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

rica ederim

Bu Konu için Etiketler