Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Çiftlerde Ortak HPV

Durum
    Rammcho - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Çiftlerde Ortak HPV

Merhaba herkese,

26 yaþýnda erkek bireyim. Kýz arkadaþým ve bende HPV 6, 16 var. Þuan tedavi sürecindeyiz. Bu süreç zarfýnda iliþkiye girmemiz, iliþkiye girmenin iyileþme sürecine etkisi ve birimiz negatife döndükten sonra diðerini tekrar infekte edebilir mi konularýnda yorumlarýnýzý bekliyorum. Eminim bir çoðumuzun aklýnda bu sorular vardýr, daha önce tecrübe etmiþ veya bu konu bilgi sahibi olan kiþiler görüþlerini paylaþabilir mi?

Teþekkürler.

Durum
    Sansa - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: Çiftlerde Ortak HPV

Merhaba, Rammcho þimdi ben bu sorduðun soruyu doktoruma sordum. Çiftlerde tekrar enfekte etmek gibi bir durum olmuyor. Yani her ikinizde de 6 ve 16 zaten varken birbirinize ekstra birþey bulaþtýramazsýnýz. Ýkinizden biri negatife dönerse yine o cins hpv kendisine tekrar bulaþamaz çünkü artýk o tipe karþý baðýþýklýk geliþtirmiþ olursun. Yani aþý olmakla o hastalýðý yenmek bir nevi ayný þeydir anlatabilmiþimdir umarým. Prezervatifle korunmak çok zorunlu bir durum deðil sevgilinle senin için. Tabi bu sýrada baþkasýyla birlikte olmayacaðýný veya eþ deðiþtirmeyeceðini varsayarak konuþtum. Baþka biriyle iliþkide hem bulaþtýrýr hem de baþka bir virüsle enfekte olabilirsin. Bu durumda kesinlikle korunmaný öneririm. Konuyla baðýmsýz hpv 16 yüksek riskli bir tip kýz arkadaþýnýn ileride rahim aðzý kanseri olma tehlikesi var. Pap smear kontrollerini eksik etmesin. Ýnþallah kýsa zamanda iyileþirsiniz.

Durum
    gicik - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Özel Üye
    Nereden
    Ankara

Ben ve erkek arkadasimda da hpv 16 var. Baslarda sigiller cok aktifken korunuyoduk. zamanla azaldilar. Bende 4.5 aydir cikmiyo onda eskilerden kalma tek tuk minikler arada bas gosteriyo tabi hemen koter yaptiriyo. Bu sirada birlikte olmuyoruz. Onun haricinde agustos ayinda leep oldum. Hpv 16 sinsi bisey malesef cin3 oldugumu ogrendim. Kiz arkadasinin smearleri temiz gelse de bi kolposkopiye girmesini oneririm. Benim de smearlerim temizdi burdan yola cikabilirsiniz.
    Leepten sonra 1,5 ay iliskiye girmedik. Simdi de korunmadan giriyoruz. Bazen bu beni de dusunduruyo ne olur ne biter diye. Ama bu ikimizde de mevcut olan bisey. Onemli olan bagisikligi guclu tutup sigil cikarmayip virus yukunu azaltmak degil mi? Oyleyse biz birbirimizden baskasiyla da birlikte olmuyosak zamanla sigiller de bizi terk edicektir. zaten ikimizin de ödü kopuyo baska birinden baska hastalik gelcek diye..

Durum
    Yeni Üye

Ben de doktorun bana söylediðini aktardým ama bende siðil yok bunu unutmuþum. Belki siðil olan enfeksiyonlarda korunma gereklidir onu düzelteyim.

Durum
    Özel Üye
    Nereden
    Ankara

Alýntý Sansa Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ben de doktorun bana söylediðini aktardým ama bende siðil yok bunu unutmuþum. Belki siðil olan enfeksiyonlarda korunma gereklidir onu düzelteyim.
    Evet nerdeyse ayni seyleri soylemisiz. Bakalim ben suan tamamen temizim. Ocakta smear vericem. Eger hucresel degisim cikarsa korunmasiz cinsel iliskiden olabilmesi muhtemeldir diye dusunurum. Zira hastaligin yarattigi stresle pek bas edemesem de kendime dikkat ediyorum.saglikli besleniyorum vitaminler kullaniyorum (ahcc haric) spor yapiyorum vs.

Durum
    Yeni Üye

Alýntý gicik Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Evet nerdeyse ayni seyleri soylemisiz. Bakalim ben suan tamamen temizim. Ocakta smear vericem. Eger hucresel degisim cikarsa korunmasiz cinsel iliskiden olabilmesi muhtemeldir diye dusunurum. Zira hastaligin yarattigi stresle pek bas edemesem de kendime dikkat ediyorum.saglikli besleniyorum vitaminler kullaniyorum (ahcc haric) spor yapiyorum vs.
    Korunmasýz cinsel iliþkiyle hücresel deðiþim arasýnda bir alaka olduðunu sanmýyorum caným. Bu arada leep iþleminden sonra tekrarlama çooook nadir görülen birþey diye biliyorum. Ýnternetten aratabilirsin bu konuyu hatta bu forumda da bununla ilgili bir baþlýk vardý orda Arya yazmýþtý istatistikleri. Ama ben de senin gibi çok korkuyorum tabi ya tekrarlarsa gibi þeylerden. Sorunlarýmýz birbiriyle çok benzer eðer istersen bana özelden yazabilirsin de belki hastalýðýn yarattýðý stresle bas etmende yardýmcý olabilirim

Durum
    Bu son olsun - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Banlý Üye

Alýntý Sansa Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Merhaba, Rammcho þimdi ben bu sorduðun soruyu doktoruma sordum. Çiftlerde tekrar enfekte etmek gibi bir durum olmuyor. Yani her ikinizde de 6 ve 16 zaten varken birbirinize ekstra birþey bulaþtýramazsýnýz. Ýkinizden biri negatife dönerse yine o cins hpv kendisine tekrar bulaþamaz çünkü artýk o tipe karþý baðýþýklýk geliþtirmiþ olursun. Yani aþý olmakla o hastalýðý yenmek bir nevi ayný þeydir anlatabilmiþimdir umarým. Prezervatifle korunmak çok zorunlu bir durum deðil sevgilinle senin için. Tabi bu sýrada baþkasýyla birlikte olmayacaðýný veya eþ deðiþtirmeyeceðini varsayarak konuþtum. Baþka biriyle iliþkide hem bulaþtýrýr hem de baþka bir virüsle enfekte olabilirsin. Bu durumda kesinlikle korunmaný öneririm. Konuyla baðýmsýz hpv 16 yüksek riskli bir tip kýz arkadaþýnýn ileride rahim aðzý kanseri olma tehlikesi var. Pap smear kontrollerini eksik etmesin. Ýnþallah kýsa zamanda iyileþirsiniz.
    Bu mesaji okumak beni cok rahatlatti.tesekkurler.Niþanlimla bende sadece tip 6 var.bu durumda siðil olmadigi sürece korunmasiz iliskiye girebiliriz yani.Evlenip çocuk yapmayi dusunuyoruz.Hayat boyu nasil korunacaðýz.Siðil yoksa sknti yok tabi smear kontrolü daim olmali.

Durum
    Özel Üye
    Nereden
    Ankara

Alýntý Bu son olsun Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bu mesaji okumak beni cok rahatlatti.tesekkurler.Niþanlimla bende sadece tip 6 var.bu durumda siðil olmadigi sürece korunmasiz iliskiye girebiliriz yani.Evlenip çocuk yapmayi dusunuyoruz.Hayat boyu nasil korunacaðýz.Siðil yoksa sknti yok tabi smear kontrolü daim olmali.
    Bizim de onumuzde bi evlilik sureci var.. biz de cok dusunuyoruz korunmadan cinsel iliskiyi. Hatta o kadar bunaldim ki yasim 25 evleniyim hemen cocuk yapcam diye dusunur oldum. Hic de bu kadar erken cocuk istemedigim halde. Ama surekli bi sorun cikarcak gibi hissediyorum bu hpv. Ozellikle rahim ve rahim agzi olarak.. yoksa bi kac sigilmis cikarmis yakilir gecermis cok gozumde degil. Yeter ki bulastirmayalim birbirimize..

Durum
    Özel Üye
    Nereden
    Ankara

aklima bisey takildi. Cin surecine nasil geliyoruz peki biz kadinlar? Yani sigil varken korunmasiz iliskiden mi, ictigimiz sigaradan mi bagisikligimizin iyi olmayisindan mi stresten mi yoksa hepsinden mi. Yani asil sebebi ne ki bu cin evrelerini yasayisimizin?

Durum
    Yeni Üye

Arkadaþlar kesinlikle bu hastalýk sürecini uzun düþünmeyin. Bu sizin evlenip çocuk sahibi olmanýza asla engel deðil. Hayatýnýz Boyunca hpvli kalmayacaksiniz. Zaten Ýnsanlarýn %80 i Kendiliðinden 2 , 2 buçuk sene içinde virüsü vücutlarýndan atýyormuþ. Velhasýl atamayanlarýn atabilmesi için de immun sistemlerini güçlendirmeleri gerekiyor. Bu forumda bununla ilgili bir çok faydalý bilgi var. Onlarý uygulayabilirsiniz. Ukrayna Rusya gibi slav ülkelerinde yapýlan bir aþý ve Ahcc en hýzlý çözüm. Onlara ulaþamýyorsan yeþil çay,immutor,probolis... Yani çözüm bol. Aids gibi baðýþýklýk sistemini zayýflatan bir durum olmadýkça bu sadece grip gibi yenmen gereken bir virüs. Sadece ceremesi daha çok. Sigara, içki, uyuþturucu bunlarýn çok ve düzenli kullanýmý da baðýþýklýk sistemine çok zarar verir bunu da unutmayalým.

Bu Konu için Etiketler