Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 8 ay sonra Negatif!

Durum
    Lilia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

8 ay sonra Negatif!

Merhabalar herkese, foruma yaklaşık 2 ay önce üye oldum, çünkü Mayıs 2021'de yaptırdığım test sonucuna duyarsız bir hastane yüzünden Aralık 2021'de ulaştım. Pozitif olunca bilgilendiriyoruz, negatifse aramıyoruz demişlerdi ve aramadılar. Ancak kaşıntı şikayetim devam edince ve Gaziantep'te gittiğim doktor vajina introitusta siğil benzeri yapıların olduğunu söyleyince hpv testi yapmak istedi.

Ben de mayıs ayında yaptırdığımı ve negatif olduğunu, çünkü pozitifse bilgilendirme yaptıklarını söyledim. Doktor bunların kondilom olduğunu söyleyince içime bir kurt düştü, acaba olabilir mi diyerek Mayıs ayında yaptırdığım testin sonuçlarını istedim hastaneden. Hpv tip 51 pozitif yazıyordu laboratuvar sonucunda, üstelik düşük ve yüksek riskli 36 tip taranmıştı. Hastane Ankara'da büyük bir özel hastane. Raporu görür görmez dünya başıma yıkılmış gibi hissettim, sabah hemen Gaziantep'teki doktordan ( kabarcıkların kondilom olduğunu söyleyen) randevu aldım ve lab.sonucunu gösterdim. Yüksek riskli tip 51 yazıyordu. Doktor, 16 ve 18 olduğunda kolposkopi yapıyoruz dedi. Kabarcıklar için aldara verdi ve 1 hafta her gün kullanmamı söyledi. İnanılmaz tahriş oldu, devam edemedim kullanmaya, zaten küçülmediler de...1 hafta sonra kontrole gittim. Aldara nın etki etmesi lazım, acaba bunlar senin vulvanın kendi yapısı olabilir mi dedi ve biyopsi önerdi. İstemedim. Bu sırada vdrl, sifiliz, hıv, vs diğer testler de yapıldı ve negatifti hepsi. Ben bu süreçte hpv negatifliğini araştırmaya başladım ve bu forumu X sözlük aracılığıyla buldum.

Aynı hafta time health ahcc sipariş ettim, propolis, c vit.beta glukan hepsini kullanmaya başladım. Kan değerlerim moral bozukluğu, iştahsızlıkla da düşmüştü, kilo verdim istemsizce... Ocak ayında yıllık smear testimi yaptırdım. İnflamasyon mevcut dedi aynı doktor ve fitil verdi. Ancak başka bir patolog bunu ascus diye de değerlendirebilir, 3 ay sonra tekrar smear verin dedi. 28 Ocak'ta sömestr tatilimde Ankara'ya gittim jinekolog onkologa. Hpv kaynaklı kadın hastalıkları ve kanserlerin tedavisinde uzman bir prof, isteyene ismini özelden yazarım. Tüm bu süreçleri anlattım kendisine, öncelikle mayıs ayından bu yana negatife dönmüş olabilirsiniz isterseniz bir hpv testi alalım, hem de siğilleri koterle yakalım dedi. Muayene esnasında ise bunlar siğil değil, papillomatozis dedi. Kaşıntınız da mantar kaynaklı dedi, muayene esnasında da yoğun enfeksiyon olduğunu söyledi. Enfeksiyon için antibiyotik tedavisi verdi, mantar için de mantar hapı ve krem, ve fitil verdi. İlaçları düzenli olarak kullandım 2 haftadır. Bu süreçte ahcc yi günde 4 e düşürdüm, yeşil çay, portakal-nar suyu neredeyse her gün tükettim öğrendiğimden beri. Kaşıntılarım zaten muayeneden 4-5 gün sonra geçmişti.
    Ve bugün... Doktorum hpv sonucum için aradı. 8 ay sonra Negatif! Belki ben bunu daha önce attım vücudumdan belki de çok yeni, inanın bilmiyorum... Yalnızca sevinçten dakikalarca ağladığımı biliyorum. Öğrendiğim anki gözyaşlarım yerini mutluluğa bıraktı.
    Mutlaka bir gün mottomuz, bugün beni buldu! Ancak muayene ve kontrollerim devam edecek doktor ay sonunda tekrar Ankara'ya bekliyor, ahcc yi kullanmaya devam edeceğim. Eşim de şu an TR de değil, geldiğinde o da tetkiklerini yaptıracak...
    Bir gün ben de negatif olur muyum diye düşünüyordum, Allah'a binlerce kez şükürler olsun... İnşallah forumda aynı dertten muzdarip olan herkes en kısa sürede negatif sonucunu alır eline, ben yine forumda olmaya devam edeceğim...

Durum
    İptalediyorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: 8 ay sonra Negatif!

Tebrik ederim lilia hanım çok sevindim sizin adınıZa 🎉🎉🎉
    Yaşınız kaç acaba

Durum
    Yeni Üye

Alıntı İptalediyorum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tebrik ederim lilia hanım çok sevindim sizin adınıZa 🎉🎉🎉
    Yaşınız kaç acaba
    Merhaba İptalediyorum 28 yaşındayım, 3.5 yıllık evliyim. Eşim ilk birlikteliğimdi, şimdi onun da hpv sonucu çok önemli bizim için.
    İnşallah sen de en kısa sürede negatif olursun 🙏🏻

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Merhabalar Lilla, çok geçmiş olsun Çok sevindim negatif olmana. Çok güzel bir insansın ki negatif hikayeni paylaşıp umut oldun, bizleri unutma ara ara foruma gir olur mu
    Bu arada konuyu ''ahcc kullananlar'' başlığına taşıyorum, ahcc ile negatif olanlar hikayesini orada paylaşıyorum çünkü. Bilgin olsun senin de.
    Eşiniz ile bir süre korunmalı birlikte olmanızı öneririm, hatta dikkatli olun. En büyük önceliğiniz bu konu olsun, türkiye'ye geldiğinde kendisi, belirti gösteriyorsa sigil vs zaten hpv'dir. Bu aşamada sizin çok dikkat etmeniz gerekecek, yani tekrar hpv olma veya hpv ile enfekte olma riski can sıkıcı olur, siz elinizden geldiğince dikkat edin olur mu?

Durum
    Yeni Üye

Teşekkürler Arya, mutluluğumu anlatamam. Bu forumla bağım kopmayacak, ara ara girip güncelleme yapacağım. İnşallah geri gelmez ve hayatımız boyunca bizlerden olabildiğince uzak olur tüm hastalıklar... Şu an elimde kullanmaya devam ettiğim 1 ahcc var, bittiğinde yenileyip yine günde 4 ile kullanmaya devam edeceğim bir süre daha. Sonra belki azaltabilirim. Ay sonundaki muayenemde doktor ne diyecek merak ediyorum, testi alırken pozitiflik devam ediyorsa kolposkopi ve biyopsi yapacağız demişti, negatif geldi 👏🏼 Ama enfeksiyon konusu hâlâ devam ediyor sanırım. Muayene sonuçlarımı da yine sizlerle paylaşırım...👍🏼

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı Lilia Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler Arya, mutluluğumu anlatamam. Bu forumla bağım kopmayacak, ara ara girip güncelleme yapacağım. İnşallah geri gelmez ve hayatımız boyunca bizlerden olabildiğince uzak olur tüm hastalıklar... Şu an elimde kullanmaya devam ettiğim 1 ahcc var, bittiğinde yenileyip yine günde 4 ile kullanmaya devam edeceğim bir süre daha. Sonra belki azaltabilirim. Ay sonundaki muayenemde doktor ne diyecek merak ediyorum, testi alırken pozitiflik devam ediyorsa kolposkopi ve biyopsi yapacağız demişti, negatif geldi 👏🏼 Ama enfeksiyon konusu hâlâ devam ediyor sanırım. Muayene sonuçlarımı da yine sizlerle paylaşırım...👍🏼
    Enfeksiyon için farklı ilaçlar verir bence, enfeksiyon tarzı şeyler zor geçiyor ya, sıkıntılı oluyor. Ben de yaşamıştım zamanında. Ama bence hiç önemli değil, hpv'yi atlattın ya o çıtır çerez hap kullanırsın fitil kullanırsın geçer yani enfeksiyon

Durum
    Niçle0599 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Merhaba çok geçmiş olsun çok sevindim Ankara'da gittiğiniz hastane ve doktorun ismini paylaşabilir misiniz acaba

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Niçle0599 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba çok geçmiş olsun çok sevindim Ankara'da gittiğiniz hastane ve doktorun ismini paylaşabilir misiniz acaba
    Özel mesaj olarak gönderdim Niçle

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Enfeksiyon için farklı ilaçlar verir bence, enfeksiyon tarzı şeyler zor geçiyor ya, sıkıntılı oluyor. Ben de yaşamıştım zamanında. Ama bence hiç önemli değil, hpv'yi atlattın ya o çıtır çerez hap kullanırsın fitil kullanırsın geçer yani enfeksiyon
    Umarım dediğin gibi olur Arya 🙏🏻

Durum
    zeynepp22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Alıntı Lilia Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Özel mesaj olarak gönderdim Niçle
    merhaba ben de ankarada yaşıyorum da acaba benimle de paylaşabilir misiniz? teşekkürler

Bu Konu için Etiketler