Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Veriler ve bilgiler arasindaki tutarsizlik

Durum
    korkukorku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Veriler ve bilgiler arasindaki tutarsizlik

Merhabalar,
    Benim kafama takilan bir soru var. Bir cok yeri okudum arastirdim. Diyorlar ki cogu insan hpv’yi bagisikligi ile anlamadan gecirir gider. Yani bagisikliklari sayesinde hpv’yi atlatirlar kapsalar bile. Ya da bagisikligi sayesinde hpv’nin vucuda girmesine izin vermezler bile. Ama o zaman neden ayni zamanda en cok gorulen cinse hastalik olarak goruluyor? Neden bu kadar cok hpvli var? Beni bu konuda bilgisi olan aydinlatabilir mi? Cok tutarsizca geliyor cunku.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Veriler ve bilgiler arasindaki tutarsizlik

Aslında bu bir tutarsızlık değil. Şimdi sen benim kadar hpv ile kafayı sıyırmadığın için şu an tutarsızlık olarak görmen normal hahaha

Öncelikle çoğu insan hpv'yi anlamadan geçirir gider kısmı üst düzey saçma. Neden o zaman bu forumda bile 1000 tane üye var? 1000 tane genç insan.. Ulaşabilenler sadece ve forumumuzu bilenler, bu foruma üye olmadan takip edenler de var sadece türkiye'de. (Forumda ''okuyun: ahcc hakkında bilimsel veriler diye bir yazı yayınladım onu mutlaka oku iyi gelecek, anlayacaksın )

Senin dediğin kesim sadece siğil çıkarmayan tipe sahip olanlar. Onların da çoğu taşıyıcı ve taşıyıcı olduklarının farkında değil. Şimdi sen vücudunda hpv oldugunu bilmezken cinsel yasantına devam edersin değil mi? herşey normal cunku ? Onlar da devam ediyorlar ve baska insanlara bulastırmış oluyorlar ve bu insanların çoğu siğil çıkarıyor. Kimbilir kaç taşıyıcı kaç kişiye bulaştırdı? Neden bu kadar cok hpvli var sorusunun cevabı için bu yeterli olur

Diğer bir yönden bagısıklıgı ile hpv yi atlatamayanlar ya doktor kontrolünde smear vs ile keşfediyor ya da aradan 15-20 yıl geçip dnasına hpv işlenmişse çoktan ''rahim kanseri'' oldugunu ögreniyorlar kadınlar. Bu kadınların cogu kadın doguma pek gitmeyen smear testi vermeyenler. Velhasıl bu sekilde. Şunu unutma, hpv de genelde erkek taşıyıcıdır.

Durum
    corto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

Re: Veriler ve bilgiler arasindaki tutarsizlik

bu mesaj tarafimca silindi. hesap silme islemi olmadigi icin editleme islemi yaptim.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Veriler ve bilgiler arasindaki tutarsizlik

@Corto, evet böyle kabul edebiliriz. Hpv çok yaygın ancak çok ciddi kanser boyutuna ulaşması biraz zaman alabiliyor. Bu süreçte de bazı kişiler bagısıklıkları sayesinde yenebiliyorlar, farketmeden veya farkederek. Önemli olan farkındalıktır. Hpv'ye sahip oldugunu bıldıkten sonrası tedavidir, önemli olan bilmek ve tedavi ettirmek 45 yaşında rahim agzı kanseri oldugunu ögrenmek değil. Birde bunun yanısıra erkeklerde testis kanseri vs gibi seyler yapma oranı çok daha düşük kadınlardan.

Bu Konu için Etiketler