Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bakirelik ve Anüste siğil

Durum
    Ponyta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Bakirelik ve Anüste siğil

Merhabalar aranıza yeni katıldım. Maalesef baya baya şanssız olanlardanım sanırım çünkü ilişki yasamadan hpv enfekte oldum.. Saniyorum ki bu virus bana siğilleri olduğu halde bana söylemeyip -ki zorunda değil ancak uyarabilirdi- lazer epilasyonda ille de ben önce gireceğim diye tutturan ev arkadaşımdan bulaştı çünkü sadece genital bölge için gidiyorduk ve o çıktığı gibi ben giriyordum. Lazer yaptırdığımız yerde sadece cihazı peçeteyle silmekle yetiniyordu. Ancak şimdi benim şöyle bir sıkıntım var. Ben hiç ilişki yaşamadım ancak anüs bölgesinde siğillerim mevcut. Bugün doktora gittim ve kendiside doğruladı ancak çok kaba ve bilinçsiz bir doktor olduğu için onunla devam etmeyeceğim, devlet hastanesinden randevu aldım. Bunun yanı sıra aklıma bir kaç şey takıldı doktora sordum ama bana sadece 15 yıl içinde kanser olabilme ihtimalin yüksek diyip gonderdi ve bir test ne de başka bir şey yaptı.. Şimdi böyle bir durumda benim siğillerim sadece anüs çevresinde ancak anüs içine ya da vajina içine virüs ilerlemiş midir? Biliyorum ki doktor değilsiniz ancak tecrübesi olan bilgilendirebilirse çok sevinirim. Henüz 22 yaşındayım ve bunun ne olduğuna dair en ufak bir fikrim yok. Doktor bugün anüste varsa orda da vardır dedi. Anlayacağınız beni baya korkuttu. Bunun testlerini nasıl yaptırabileceğimi de bilmiyorum. Herkes biyopsi smear ultrason falan diyor bunlar beni iyice geriyor. Gerçekten ilişki olmasa dahi bunun içeri gitme durumu var mı? Bilgilendirebilirseniz çok sevinirim..

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Bakirelik ve Anüste siğil

Anüs icinde ilerlememiş olabilir. Bende de o cevrede vardı, ama icinde hiç yoktu cunku normal yani icinde bir sey olması icin oraya bir sekılde ya yayılması ya temas edilmesi lazım. Hatta anüs cevresinde olan sigilleri sadece 1 defa kriyoterapi yaptırdım bir daha o bölgede cıkmadı, yani bu konuda rahatlayabılırsın Bu arada hpv tipini bilmiyorum ancak düsünürsen ahcc yi arastır mutlaka zaten bizim forumda revaçta, dünya genelinde de öyle, hpv negatif oluyorsun 6-8 ay icinde. Maddi durumun yeterliyse ahcc'yi kesinlikle öneririm yönlendiriyorum zaten telefon numarasından. Ek olarak da imutor kullanırsan iyi olur bagısıklıgın yukselir eczanelerde satılıyor zaten.Bazı arkadaslar propolis de kullanıyor ben hic kullanmadım yararını gören var. Birde her gün yesil cay ve kefir iciyorsun, kafaya cok takmıyorsan ve ahcc ile 6 ayda negatif olmanın keyfini çıkarıyorsun bu kadar çok geçmiş olsun.

Durum
    Yeni Üye

Çok teşekkür ederim Arya.. O halde vajen içinde de gelismesi pek mümkün değil sanirım bende? Biraz fazla soru doluyum kusura bakmayın fazla bilgisizim bu konuda. Kime sorsam bakirelerde işleyişi bilmediğini söylüyor ben zaten bunun durup duruken olmasının şokunu atamadım henüz.. Umarım temas olmadan yayılma söz konusu değildir. Birde ben başta bunu hemoroid sanıp içeri iteceğim diye ugraşmasaydım iyiydi...

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Herhangi bir ilişkide veya sürtünme vs durumlarında bulunmadıysan vajen icinde de gelişmesinin cok mumkun olacagını sanmam ama sana bağlı, hpv yi yayıp yaymamana baglı dedigim gibi.

Durum
    Yeni Üye

Yok herhangi bir ilişkide bulunmadım. Hoş zaten sürtünme durumuda dısardan olan bir eylem onunla da yaşınacağını sanmıyorum ama biraz tedirgin oldum.. Umarım içerde bir durum ya da yüksek riskli bir şeyler çıkmaz. Zaten yüksek risk grubuna dahil değilse kafama dahi takmadan hayatıma devam etmeyi düşünüyorum

Bu Konu için Etiketler