Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Merhaba yeni ben

Durum
    Nedenhpv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye
    Nereden
    Bursa

Merhaba yeni ben

Merhaba arkadaşlar ben hpv 16 olan bir bayan arkadaşınızım. Aslında yazı yazmakta çokta becerikli değişimdir. Ama gerçekten iki ayrı kişiliğim var hpv öncesi ve hpv sonra olarak. Yani bu hastalığı öğrenmem yılbaşında kahverengi beneklerimi farketmemle oldu. Tabi direk internete yaZdım. Ve işte o an kanser kelimesini gördüğüm anda yıkıldım. Ertesi gün kendimi doktora atmak istedim . Amma velakin biliyoruz ki hepimiz tatildi. Ertesi gün doktora koştum. Bana Arda’dan dolayı olduğunu söyledi. 2017 Mayıs ayında en son smear yaptırdığımı (aynı doktora gidiyordum hep) ve sonuçlarımın temiz olduğunu ve bişi çıkmayacağını ama yine de önlem amaçlı smear aldığını söylediği. Bana krem verdi . Ben tabi çok mutlu evin yolunu tuttum. Ama bi taraftanda içim içimi kemiriyordu. Ya smear testimde bişi çıkarsa diye . Güzel geçen günlerin ardından sonucumu alma zamanı geldi. Gittim ve doktorun suratı düşmüştü. Yüksek dereceli bişiler yazıodu. Beni başka bi doktora yönlendireceğimi kolposkopi yapılacağını söyledi. Neyse ben yıkıldım . Tek konu ewli değilim . 3 yıldır bakire değilim. Eski sevgilimden nefret ediyorum. Çocuğum olucakmı ailem duyarsa beni öldürürler . Ya bundan sonrası daha da acıklı ama gerçekten sabahları uyanınca sadece 30 saniye unuturyorsunuz ya herşeyi dank edio HPV die ayılınca hemen sabah işte o 30 saniye çok keyifli oluyorum 4 aydın hayatım zindan oldu. Sürekli melankoli ve ağlama halindeyim. Ne yapacağımı bilmiyorum sizlere içimi döktüm hikayemin dewamını merak eden olursa yazarım hatta diyorum ki keşke ni arkadaşım olsa böyle konuşup dertleşebileceğim ve bu siteye bu yüzden yazdım dertleşelim die

Durum
    corto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

Cevap: Merhaba yeni ben

bu mesaj tarafimca silindi.

Durum
    hpvfighters - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı Nedenhpv Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar ben hpv 16 olan bir bayan arkadaşınızım. Aslında yazı yazmakta çokta becerikli değişimdir. Ama gerçekten iki ayrı kişiliğim var hpv öncesi ve hpv sonra olarak. Yani bu hastalığı öğrenmem yılbaşında kahverengi beneklerimi farketmemle oldu. Tabi direk internete yaZdım. Ve işte o an kanser kelimesini gördüğüm anda yıkıldım. Ertesi gün kendimi doktora atmak istedim . Amma velakin biliyoruz ki hepimiz tatildi. Ertesi gün doktora koştum. Bana Arda’dan dolayı olduğunu söyledi. 2017 Mayıs ayında en son smear yaptırdığımı (aynı doktora gidiyordum hep) ve sonuçlarımın temiz olduğunu ve bişi çıkmayacağını ama yine de önlem amaçlı smear aldığını söylediği. Bana krem verdi . Ben tabi çok mutlu evin yolunu tuttum. Ama bi taraftanda içim içimi kemiriyordu. Ya smear testimde bişi çıkarsa diye . Güzel geçen günlerin ardından sonucumu alma zamanı geldi. Gittim ve doktorun suratı düşmüştü. Yüksek dereceli bişiler yazıodu. Beni başka bi doktora yönlendireceğimi kolposkopi yapılacağını söyledi. Neyse ben yıkıldım . Tek konu ewli değilim . 3 yıldır bakire değilim. Eski sevgilimden nefret ediyorum. Çocuğum olucakmı ailem duyarsa beni öldürürler . Ya bundan sonrası daha da acıklı ama gerçekten sabahları uyanınca sadece 30 saniye unuturyorsunuz ya herşeyi dank edio HPV die ayılınca hemen sabah işte o 30 saniye çok keyifli oluyorum 4 aydın hayatım zindan oldu. Sürekli melankoli ve ağlama halindeyim. Ne yapacağımı bilmiyorum sizlere içimi döktüm hikayemin dewamını merak eden olursa yazarım hatta diyorum ki keşke ni arkadaşım olsa böyle konuşup dertleşebileceğim ve bu siteye bu yüzden yazdım dertleşelim die
    Merhaba ben de hpv 16+ sizin yaşadığınız stresin 100 katını yaşamışımdır belki 22 yaşındayım bekarım ve allem bilmiyor siğil çıkarmadım şükür sizin siğil sebebiniz gerçekten de sigara olabilir. Özel mesaj atacağım bakar mısınız?

Durum
    Nedenhpv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye
    Nereden
    Bursa

Alıntı corto Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gunaydin. Hpv 16 da olsan vucudun kendine iyi bakarsan gececektir. Alkol ve sigarasiz hayat, saglam uyku ve duzgun beslenme ile.

Norolojik bir problemim var. Ne tur hastalar gordugumu soylersem buradaki herkes -ben de dahil- utanir.

Aileniz bu durumda is saglik olunca pek de yaptiklarinizi sorgulamaz. Sorgularsa da bunun cografyanin kaderi oldugunu kabul edip moralinizi bozmayin.

Ayrica problem sosyolojik. Ortadogu toplumu evlenmeden seks yapmayi abes buldugu icin her turkun ertelenmis cinselligi ya da sapkin erken cinselligi oluyor. Bu sebeple islama bakis acilari degisiyor; tarihselciler cikiyor. Bu da kulturumuz ile modernizmin ciddi bir problem yasadiginin en guzel kaniti.

Ya o cinselligi erteleyip psikolojiniz bozulacakti -ki turk olmak budur- ya da ozgurce yasayacak ve bazi sorumluluklari alacaktiniz.

Robert kolejinden cikmiyor herkes. Kimse size cinsel yolla bulasan hastaliklar ve onlemleri adli makale okutmadi lisede.

Bugun tip okuyan mezun olmus kisi de sansa ne yaptigini bilmeden basariyor, hicbir sey okuyamamis cocuk da sansa ne yaptigini bilmeden yasiyor. Ikisinin arasindaki fark zeka vs. degil. Sans. Bu cografyada yasadigimiz her sey sans.

Suc sizde degil.

Benim onerim oncelikle;

Hpv bir kadin icin genital bolgede ise kontrolu zorlayici ama gayet mumkun.
    Hpv icin bir de oral ve anal bolge kontrolu gerekli.

Sonrasi kontrollu bir hayat yasamak.

Ve erkek arkadasinizi suclamayin. Cunku bu virus cok yaygin.

Kansere donme olasiligi oral'da kadinlar icin en tehlikeli tip olsa dahi 1000 de 1, genital bolge icin rutin kontrolle bundan coook coook daha az ihtimal.

Ayrica yalniz degilsiniz. )

Agzindaki yaralar icin disci, kbb, cildiye diye sirayla gittim. Urolojiden cikamadim. Sorun yok deseler de kendi kendimi yedim lakin teslim olup hayata girebilmek her seyin cozumu.

Merhaba sabah sabah bana moral oldun . Gittim kbbye zaten dişlerimi sıkmayı bırakınca oradaki çizgilerde yok oldu. Anal olarak da zaten ilişki yaşamadığım için şanslıyım herhalde senin söylediğin şans gibi😔 ama İnan ki sanki tüm vücudumu ele geçirmiş gibi hissediyorum bi bebek görsem ağlayasın geliyor. Annem bana sarılsa ağlayasın geliyor. Erkek arkadaşını suçlama demişsin ama ben 25 yaşına kadar ilişki yaşamadım bunu kendi hür irademle yaptım. Sarhoşken böyle bi şeyi bana yaptığı ve sonra beni aldattığı için onu suçluyorum. Yani aldatmasını da geçtim aldattından sonra hem benle hem onla bu şeyi sürdürmesini anlayamıyorum

Durum
    huzursuzum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

merhaba, ben de 16 pozitifim. Uyanınca 30 saniye mutlu oluğ idrak geldiği an içinin kemirmelerini ağlamaları hepsini ben de yaşadım hala yaşıyorum. En kötüsü konuşacak paylaşacak birinin olmaması insan kendiyle konuşmaktan kafayı yiyecek hale geliyor. Aileye söyleyememek de çok kötü. Stresten uzak durmamız gerek ama tek başına mücadele vermek en büyük stres kaynağı

Durum
    Çoküzgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Merhaba. Bak bende de hpv 16 var. Aylarca kendimi yedim bitirdim en sonunda bi psikiyatriste gitmemi söyledim. Psikiyatristim bile eninde sonunda negatif olacagin bise icin neden kendini bukadar paraliyorsun dedi. Bir suru sey konustuk yaklasik 1 saat surdu. Ve bana bazi ilaclar verdi cunku stres ve uzuntu ile bagisiklik sistemimi mahvedecegimi soyledi. Bagisiklik guclu olmali biliyorsun bunu yenebilmek icin. Bu yuzden bian once bi psikiyatriste gitmeni oneririm

Durum
    Bahar16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı Çoküzgün Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba. Bak bende de hpv 16 var. Aylarca kendimi yedim bitirdim en sonunda bi psikiyatriste gitmemi söyledim. Psikiyatristim bile eninde sonunda negatif olacagin bise icin neden kendini bukadar paraliyorsun dedi. Bir suru sey konustuk yaklasik 1 saat surdu. Ve bana bazi ilaclar verdi cunku stres ve uzuntu ile bagisiklik sistemimi mahvedecegimi soyledi. Bagisiklik guclu olmali biliyorsun bunu yenebilmek icin. Bu yuzden bian once bi psikiyatriste gitmeni oneririm
    Merhaba bende de 16 var ve 16 çok yaygın zaten ilk bi kaç hafta bende cok üzüldüm bi tane sigilim vardı alındı sigarayı bıraktım alkol almadım beslenmeme dikkat ediyorum özellikle imuneksin bagısıklıga cok iyi geldiginden emin oldum.söear kolposkopi temiz geldi şükür şu saatten sonra kontrol ben inanıyorum bunun geçecegine neden bu kadar kendnizi üzüyorsunuz ki

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Merhabalar öncelikle geçmiş olsun, hepimizin basına geldi. Diger arkadaslarda güzel tavsiye vermiş. Hpv 16 hakkında gerçeği söyleyeyim bayaa risklidir ve dirençlidir. Ama bu yolculukta kendınızı tam 1 sene verin ve yenecegınıze inanın. Beslenme konusunda hangi besinler hpv ile savasır vs bunlarla ılgılı yazılarım var, psikolojik destek icin arkadaslar var burda sohbet ediyorsunuz zaten, sen de moralini iyi tutacaksın ve en önemlisi hpv 16 ve 18 gibi tüm yüksek risklilerde kesinlikle ahcc kullanmalısın 8-9 ay öneriyorum özellikle 16 ve 18 tiplerine. Çünkü bayaa dirençliler. Ahcc kullanmadan da vücudumdan gider mi dersen ise, şöyle cevap verebilirim: gitme ihtimali var ama %50. sen kendine iyi bakmazsan bagısıklıgını super guclu tutmazsan, cinsel ilişkiye devam edersen direnir de direnir. Tabi hemen gitmez, 2-3 yıl sonra kendi kendine geçme ihtimali var. Ama bu sözlük maalesef 5-10 yıl arası hpv pozitifim diyen birçok kişi gördü. Ama inan kendine ve kesınlıkle 1 yıl ver bu surecte de kendıne ne kadar ıyı bakabilirsen o kadar iyi bak

Durum
    huzursuzum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı Bahar16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Merhaba bende de 16 var ve 16 çok yaygın zaten ilk bi kaç hafta bende cok üzüldüm bi tane sigilim vardı alındı sigarayı bıraktım alkol almadım beslenmeme dikkat ediyorum özellikle imuneksin bagısıklıga cok iyi geldiginden emin oldum.söear kolposkopi temiz geldi şükür şu saatten sonra kontrol ben inanıyorum bunun geçecegine neden bu kadar kendnizi üzüyorsunuz ki
    ne kadar sürede temiz geldi sonuçlar

Durum
    Talya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Alıntı hpvfighters Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba ben de hpv 16+ sizin yaşadığınız stresin 100 katını yaşamışımdır belki 22 yaşındayım bekarım ve allem bilmiyor siğil çıkarmadım şükür sizin siğil sebebiniz gerçekten de sigara olabilir. Özel mesaj atacağım bakar mısınız?
    merhaba bana da destek olur musunuz artık dayanamıyorum

Bu Konu için Etiketler