Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123
Toplam 28 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 28 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Smear sonucundaki inflamasyon tam olarak ne anlama geliyor?

Durum
    Ilo3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Smear sonucundaki inflamasyon tam olarak ne anlama geliyor?

Alıntı Miarelys Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben yaktirmak icin yine bir yere geldim buyukler burda yakamayiz dendi napacagimi bilmiyorum gercekten delirmeme ramak kaldi. Corekotu yagini sabah ac karna bir yemek kasigi iciyorum canim.
    Benim büyük ve yayvan siğillerim vardı, haftada bir kriyo yaptırdım küçüldüler ve yok oldular. Şimdi küçük çıkıyorlar onlar için gitmeye devam ediyorum. Kriyo yaptirabilirsin sen de.

Durum
    Miarelys - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Alıntı Ilo3 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim büyük ve yayvan siğillerim vardı, haftada bir kriyo yaptırdım küçüldüler ve yok oldular. Şimdi küçük çıkıyorlar onlar için gitmeye devam ediyorum. Kriyo yaptirabilirsin sen de.

Tesekkur ederim ben yaktirmak icin kliniklere gidiyordum surekli. Simdi ozelden kadin doguma randevu aldim o ne derse o artik yapicak bisey yok...

Durum
    huzursuzum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı Birkucukhpvli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tanı kısmında spesmen yeterliliği: değerlendirme için yeterli ( endoservikal/ transformasyon zon komponenti mevcut değil )
    Genel kategorizasyon: intraepitelyal lezyon veya malignite açısından negatif
    Sonuç: inflamasyon
    Buradaki inflamasyon hpv kaynaklı mı oluyor acaba? Doktor bir açıklama yapmadı veya herhangi bir ilaç vermedi. O inflamasyon ilerleyip rahim ağzında kondiloma sebep olabilir mi veya bunun için ne kullanmam gerekmekte bilgili olan yardımcı olabilir mi?
    inflamasyon enfeksiyon olduğu anlamına gelir. orda yara vs vardır bağışıklık hücreleri toplanmıştır inflamasyon yapmıştır. daha net sonuç için doktorun altında yatan sebebine bakması lazım bir sürü nedeni var. hpv cin de olabilir, bakteri mantar da olabilir hatta parazit de olabilir. doktora görünün

Durum
    Ilo3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı huzursuzum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    inflamasyon enfeksiyon olduğu anlamına gelir. orda yara vs vardır bağışıklık hücreleri toplanmıştır inflamasyon yapmıştır. daha net sonuç için doktorun altında yatan sebebine bakması lazım bir sürü nedeni var. hpv cin de olabilir, bakteri mantar da olabilir hatta parazit de olabilir. doktora görünün

Cin olsa orada yazmaz mı? Bende de smear negatif, açıklamada iltihap yazıyor. Iltihap cin kaynaklı olsa yazmaz mıydı?

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı Ilo3 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cin olsa orada yazmaz mı? Bende de smear negatif, açıklamada iltihap yazıyor. Iltihap cin kaynaklı olsa yazmaz mıydı?
    smear güvenilir sonuç vermiyor. benim smear temiz çıktı kolposkopide cin göründü. smear enfeksiyon sebebi tanımlamak için yeterli değil onun için biyopsi ve vajinal kültür örneği alınmalı

Durum
    hpvfighters - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı huzursuzum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    smear güvenilir sonuç vermiyor. benim smear temiz çıktı kolposkopide cin göründü. smear enfeksiyon sebebi tanımlamak için yeterli değil onun için biyopsi ve vajinal kültür örneği alınmalı
    Evet smear yanıltıcı olabiliyor. Peki siz rutin kontrolünüzü nasıl yaptırmayı düşünüyorsunuz yahut yaptırıyorsunuz? Kolposkopi mi yoksa smear mi?

Durum
    Mrsmerve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

İlk smearda bende de aynı yazıyordu.kolposkopi de cin1cıktı.kolposkopiyi üniversite hastanelerinde ücretsiz yaptırabiliyorsun.ama sonucu bir ayda cıkıyor

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı hpvfighters Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet smear yanıltıcı olabiliyor. Peki siz rutin kontrolünüzü nasıl yaptırmayı düşünüyorsunuz yahut yaptırıyorsunuz? Kolposkopi mi yoksa smear mi?
    smear almadan kolposkopi tarihi vermiyorlar ikisini de yaptırmış oluyorum

Bu Konu için Etiketler