Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 28 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Smear sonucundaki inflamasyon tam olarak ne anlama geliyor?

Durum
    Birkucukhpvli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Smear sonucundaki inflamasyon tam olarak ne anlama geliyor?

Tanı kısmında spesmen yeterliliği: değerlendirme için yeterli ( endoservikal/ transformasyon zon komponenti mevcut değil )
    Genel kategorizasyon: intraepitelyal lezyon veya malignite açısından negatif
    Sonuç: inflamasyon
    Buradaki inflamasyon hpv kaynaklı mı oluyor acaba? Doktor bir açıklama yapmadı veya herhangi bir ilaç vermedi. O inflamasyon ilerleyip rahim ağzında kondiloma sebep olabilir mi veya bunun için ne kullanmam gerekmekte bilgili olan yardımcı olabilir mi?

Durum
    hpvfighters - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Smear sonucundaki inflamasyon tam olarak ne anlama geliyor?

Alıntı Birkucukhpvli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tanı kısmında spesmen yeterliliği: değerlendirme için yeterli ( endoservikal/ transformasyon zon komponenti mevcut değil )
    Genel kategorizasyon: intraepitelyal lezyon veya malignite açısından negatif
    Sonuç: inflamasyon
    Buradaki inflamasyon hpv kaynaklı mı oluyor acaba? Doktor bir açıklama yapmadı veya herhangi bir ilaç vermedi. O inflamasyon ilerleyip rahim ağzında kondiloma sebep olabilir mi veya bunun için ne kullanmam gerekmekte bilgili olan yardımcı olabilir mi?
    Merhaba ilk bende de öyle yazıyordu yaram olduğunu öğrendim, yani virüs(hpv) kaynaklı yaran olduğunu düşünüyorum ama enfeksiyon gibi geçici değil kalıcı oluyorlar maalesef. Doktorum bana leep dedi senin için en ideal en güzel olanı bu dedi

Durum
    Minnoş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Enfeksiyon da olabilir iltihap

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı hpvfighters Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba ilk bende de öyle yazıyordu yaram olduğunu öğrendim, yani virüs(hpv) kaynaklı yaran olduğunu düşünüyorum ama enfeksiyon gibi geçici değil kalıcı oluyorlar maalesef. Doktorum bana leep dedi senin için en ideal en güzel olanı bu dedi
    Peki sonucum kötü mü yani nasıl hissetmem gerektiğini anlayamadım şu an
    Bu arada senin durumun ne ve başta benimki gibiyken nereye kadar ilerledi

Durum
    Kıdemli Üye

Peki sonucum kötü mü yani nasıl hissetmem gerektiğini anlayamadım şu an
    Bu arada senin durumun ne ve başta benimki gibiyken nereye kadar ilerledi
    İlerleme yok fakat gerileme de yok senin iltihap da büyük ihtimalle yara kaynaklıdır doktorun söylemedi mi? Söylemediyse korkma ama bazı doktorlar yarayı falan da söylemeyecek kadar bağnaz olabiliyor. İlişki sonrası kanama ya da normal hafif pembemsi akıntın oluyor mu? Sonucun kötü değil tabii ki ama dürüst olmak gerekirse iyi de değil çünkü değişimin başlaması ilk yara ile oluyor. 1-2 sene içerisinde ASCUS ya da diğerleri gelişebilir ihtimali yok değil. Yara kendi kendine de kapanmıyor maalesef sürekli akıntı ve hpv virüsü yüzünden. Tip belli mi

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı hpvfighters Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlerleme yok fakat gerileme de yok senin iltihap da büyük ihtimalle yara kaynaklıdır doktorun söylemedi mi? Söylemediyse korkma ama bazı doktorlar yarayı falan da söylemeyecek kadar bağnaz olabiliyor. İlişki sonrası kanama ya da normal hafif pembemsi akıntın oluyor mu? Sonucun kötü değil tabii ki ama dürüst olmak gerekirse iyi de değil çünkü değişimin başlaması ilk yara ile oluyor. 1-2 sene içerisinde ASCUS ya da diğerleri gelişebilir ihtimali yok değil. Yara kendi kendine de kapanmıyor maalesef sürekli akıntı ve hpv virüsü yüzünden. Tip belli mi

Akintim ve kasintim var henüz tipleme yaptirmadim bu ay yaptiricam yaklaşık bir buçuk aydır ilişkim yok ama yaptığımda hiç pembe bir akıntı ya da kanama gelmemişti. Ve hayır söylemedi. Endişe edecek durum yok dedi sadece

Durum
    Kıdemli Üye

Akintim ve kasintim var henüz tipleme yaptirmadim bu ay yaptiricam yaklaşık bir buçuk aydır ilişkim yok ama yaptığımda hiç pembe bir akıntı ya da kanama gelmemişti. Ve hayır söylemedi. Endişe edecek durum yok dedi sadece
    Bir şey yoktur o zaman sen de yaş olarak küçüktün di mi psikolojin nasıl ya da neler yapıyorsun mesela daha iyi hissetmek için

Durum
    Tecrübeli Üye

Hpvfighters 21 yaşındayım. Şu an sadece imutor var elimde o da bitmek üzere. Yeşil çay içiyorum. Bağışıklık sistemi destekleyici probiyotikler alarak yoğurt ve kefir mayalama planlarım var ama maddi olarak biraz daha rahat bir döneme bıraktım diyebilirim. Evet bunları bile
    Psikolojik olarak çok iyi değilim ama sürekli kendime sen iyisin kafana bu kadar takmamalısın eminim ki her şey yolunda ve öyle ilerleyecek diyerek telkin etmeye çalışıyorum. Daha iyi hissetmek için de arkadaşlarımla vakit geçirmeye çalışıyorum. Onlarla birlikteyken hpv pek de aklıma gelmiyor kafam bir şekilde dağılmış oluyor. Ama onlar hpv taşıdığımı bilmiyorlar tabi.

Belki tedaviye destek olur diye de immün sistemi ile ilgilenen bölümden randevu almak istiyorum belki onların vereceği devlet destekli bağışıklık güçlendirici vardır yardımı dokunabilir düşüncesi içerisindeyim.

Sen neler yapıyorsun, kaç yaşındasın, tedavin nasıl gidiyor, daha iyi hissetmek için neler yapıyorsun? Umarım iyisindir ve tedavin de güzel gidiyordur.

Durum
    Miarelys - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Hpvfighters 21 yaşındayım. Şu an sadece imutor var elimde o da bitmek üzere. Yeşil çay içiyorum. Bağışıklık sistemi destekleyici probiyotikler alarak yoğurt ve kefir mayalama planlarım var ama maddi olarak biraz daha rahat bir döneme bıraktım diyebilirim. Evet bunları bile
    Psikolojik olarak çok iyi değilim ama sürekli kendime sen iyisin kafana bu kadar takmamalısın eminim ki her şey yolunda ve öyle ilerleyecek diyerek telkin etmeye çalışıyorum. Daha iyi hissetmek için de arkadaşlarımla vakit geçirmeye çalışıyorum. Onlarla birlikteyken hpv pek de aklıma gelmiyor kafam bir şekilde dağılmış oluyor. Ama onlar hpv taşıdığımı bilmiyorlar tabi.

Belki tedaviye destek olur diye de immün sistemi ile ilgilenen bölümden randevu almak istiyorum belki onların vereceği devlet destekli bağışıklık güçlendirici vardır yardımı dokunabilir düşüncesi içerisindeyim.

Sen neler yapıyorsun, kaç yaşındasın, tedavin nasıl gidiyor, daha iyi hissetmek için neler yapıyorsun? Umarım iyisindir ve tedavin de güzel gidiyordur.
    Selam, ben de 22 yasindayim. Senin durumundayim ayni. Ailemden gizli bir seyler yapmaya calistigim icin ahcc alicak bi butcem yok maalesef. Yesilcay, imutor, corekotu yagi ile idare ediyorum simdilik.

Tip 16 tasiyorum smear sonucum ascus gelmisti. Bana da yogun inflamasyon denmisti ama internette arastirdigimda iltihap oldugunu gordum yara ile ilgili bir sey yazmiyordu ben de yara var midir ya? Koloskopi olmayi hic istemiyorum sende sigil var mi bu arada? Ailenle mi yasiyorsun sende?

Durum
    Kıdemli Üye

kucukhpvli isim çok matrak��Ben AHCC kullananlardanım eczaneden almıştım fakat sanırım bende ters tepti kabız oldum o yüzden bir müddet ara vermek istiyorum devamında haftada iki üç kez günlük 1 gr alacağım maalesef 3 gr bende ters tepti gibi gözüküyor şu an. Ahcc kullanmadan önce immuneks kullanıyordum kabızlık sorunum olmamıştı ve hastalıklar teğet geçti bunun yanı sıra d3 k2 damla alıyorum, folik asit, Omega 3, propolis, demir vitamini( almak zorundayım kronik demir eksikliğim var) b12 puf şeklinde kullanıyorum haftada iki üç kez, yoğurt yiyorum ben de kesinlikle ama keçi yoğurdu peynir de keçi peyniri çünkü laktoz fazlalığı bence emilim problemi yaratıyor. Yeşil çay içiyorum, iki içiyor herkes fakat ben 1 kupa içiyorum sadece çünkü çay da emilim engelliyor 22 yaşındayım ben de 97’liyim işte Ekim ayında 22 oluyorum daha iyi hissetmek için spor yapıyorum çünkü spor hem unutturuyor hem de ben sağlıklıyım ya bir şeyim yok imajını kafana yerleştirmede yardımcı oluyor. Kuru incir falan da yiyorum bu arada araya sıkıştırayım bol yeşillik, kırmızı et haricindeki etleri yiyorum iyiyim daha doğrusu iyi olmaya çalışıyorum biyopsi temiz geldi benim de Mart ayında işte leep gibi bi’ işlem olmayı bekliyorum yara tıraşlama

Bu Konu için Etiketler