Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 26 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Açlık ve yararlı bakteri üretimi arasındaki ilişki?

Durum
    hpvfighters - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Lightbulb Açlık ve yararlı bakteri üretimi arasındaki ilişki?

Arkadaşalar öncelikle hepimizin bağışıklığını güçlendirmeye çalıştığı su götürmez bir gerçek bundan dolayı binbir türlü şey yiyoruz yahut içiyoruz. Fakat araştırmalar gösteriyor ki sürekli bir şeyler yiyip içmek vücudun ikinci beynini yani bağırsağı bozuyor bizim en son isteyeceğimiz şey bu. Dolayısı ile uzmanlar yararlı bakteri üretiminin artması ve zararlı veya candida gibi fazla üretimi sonucu zarar veren yararlı bakteriyi kontrol altına alındığını incelemelere dayanarak söylüyorlar. Vücudu 1 gün katı yiyecek yönünden aç bırakıp bağırsağı dinlendirmek, sodyum yönünden fakir su tüketmek ve vücudu bu sayede kendi kendine bırakmak daha mantıklı geldi bana açıkçası. Sonuçta ben iyileşmenin organ üzerinden değil hücre üzerinden olacağına inanıyorum ve modern tıpta her hastalık farklı bölümlerle inceleniyor ama olayın temelinde yatan sorun hücre bozulması. Bir hastalığı tedavi etmek için hücreden mi başlanmalı organın genelinden mi?
    Bence kesinlikle en küçük yapıdan ele alınmalı ve hücrelerimiz yenilenmelidir okuduğunuz için teşekkür ediyorum yorumlarınızı bekliyorum. Mantıklı mı değil mi haftada ya da ayda bir vücudu kendi hâline bırakmak?

Durum
    Çoküzgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: Açlık ve yararlı bakteri üretimi arasındaki ilişki?

Doktor aysegul coruhlunun dedigine gore ozellikle aksam acliklari mitokondrileri besliyormus. Aksam ac yatan daha saglikli gibi bisiler diyordu. Instagramda takip edin baya yararli seyler paylasiyor kadin. Yani ayda bi haftada bi degilde atiyorum aksam 6dan 5ten sonra bise yememek yada sadece hafif meyve yogurt fln yemek daha mantikli bence. Ben oyle yapiyorum acikcasi.

Durum
    Kıdemli Üye

Aynen hele o vakitlerde bence de yoğun ve katı şeylerden kaçınılmalı. Benim anlatmak istediğim aslında vücudu kendi hâline bırakmak sonuçta robot değil bir tasarım harikasına sahibiz en nihayetinde kendini yenilemeyi de biliyordur diye düşünüyorum vitamin ve minareli değerlerinize baktırdınız mı

Durum
    Özel Üye

Alıntı hpvfighters Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen hele o vakitlerde bence de yoğun ve katı şeylerden kaçınılmalı. Benim anlatmak istediğim aslında vücudu kendi hâline bırakmak sonuçta robot değil bir tasarım harikasına sahibiz en nihayetinde kendini yenilemeyi de biliyordur diye düşünüyorum vitamin ve minareli değerlerinize baktırdınız mı
    Baktırdım kan değerlerim normal çıkmıştı 2 3 ay önce. Tiroide falanda baktilar hep normaldi. Senin nasil umarim iyidir

Durum
    Kıdemli Üye

Çoküzgün benim demir eksikliğim var hem de kronik ilaç kullanmazsam ya da bitkisel kür sürekli düşüklerde. Troid biraz fazla çalışıyor benim ama bazen normal çıkıyor bazen ölçtürüyorum çok ama çok az biraz fazla oluyor. Normali 4,3 üst sınır benim 4,7 oluyor en fazla TSH düşük yani total troid o yüzden bağışıklık baskılanmıyor biraz da genetik anne tarafımda var genelde.

Durum
    Özel Üye

Çoküzgün benim demir eksikliğim var hem de kronik ilaç kullanmazsam ya da bitkisel kür sürekli düşüklerde. Troid biraz fazla çalışıyor benim ama bazen normal çıkıyor bazen ölçtürüyorum çok ama çok az biraz fazla oluyor. Normali 4,3 üst sınır benim 4,7 oluyor en fazla TSH düşük yani total troid o yüzden bağışıklık baskılanmıyor biraz da genetik anne tarafımda var genelde.
    Anladım canım. Kötü değiller çok şükür.hpvyi de yeneceğini düşünüyorum.

Durum
    Kıdemli Üye

Alıntı Çoküzgün Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anladım canım. Kötü değiller çok şükür.hpvyi de yeneceğini düşünüyorum.
    Umarım hep beraber yeneriz�� senin hpv ne durumda şu an

Durum
    Özel Üye

Umarım hep beraber yeneriz�� senin hpv ne durumda şu an
    Bilmiyorum. Kasımda randevum. Doktor 1 yıl sonra goruselim dedi. Negatif olcaksin buyuk ihtimalle dedi. Cin1 vardi bende. Umarim gecmistir yada gecer

Durum
    Kıdemli Üye

Alıntı Çoküzgün Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bilmiyorum. Kasımda randevum. Doktor 1 yıl sonra goruselim dedi. Negatif olcaksin buyuk ihtimalle dedi. Cin1 vardi bende. Umarim gecmistir yada gecer
    Tip belli mi peki? Cinsel perhize girdin mi? Rahim yaran var mı en önemlisi

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

doktorda hotel california gibi, 1 yıl sonra görüşelim ne demek hakikaten ya :d insan 5-6 ay sonra yine gel bi bakalım der.

Bu Konu için Etiketler