Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yeni öğrenenler için hpv gerçeği

Durum
    bedevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Exclamation Yeni öğrenenler için hpv gerçeği

Merhaba
    Bu virüsü öğreneli yaklaşık 3 hafta oldu
    Ve ruh sağlığımı psikolojimi resmen altüst etti
    İlk ilişkimden böyle bir virüs kapmak psikolojimi dhaa da sarstı
    Ama bu saatten sonra yapıcak birşey yok
    Siğilleriöi 2 kez yaktırdım ama hala çöküyor
    Hpv türü mün hpv6-11 olduğunu öğrendim
    Ahhc ilacını ne kadar kullanmam gerek tam anlamıyla virüsten kurtulmak için
    Ve üyelere soruyorum moral motivasyon nasıl yüksek tutuyorsunuz
    Vücudumda her kabartı gördüğümde acaba gene mi siğil diye korkuyorum

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Yeni öğrenenler için hpv gerçeği

Ahcc deneylerde 6 ay kullanılarak negatif olundu. 6 ay kullanman gerekiyor

Evet psikolojini malesef ki mahveder, ama ne kadar basarabilirsin bilmiyorum ancak modunu yüksek tutmaya calıs. Eve kapanma çık gez vs.

Siğillerin cıkmaya devam edecek öyle bi kere çıktı bitti olmuyor bunu da kabullenmen gerekiyor yalnız. Kendine 1 sene ver ve bu 1 senede her siğil çıktığında hayal kırıklıgına ugrama. 1 sene sonra ahcc kullanırsan eger negatıf olacagını dusunuyorum.

Vücudunda her kabartı gördüğünde böyle dusunmenın sebebi artık sigil konusunda paranoyak olman, hepimiz yasadık

Durum
    Tecrübeli Üye

Birde takıldığğım nkta
    hpv tiplendirme sonucum 6-11.
    Düşük riskli dedi doktor ama madem kanser yapmıyor neden kolkoskobi sonucum cin1-cin2 geldi?
    bu da farklı bir takıldığım nokta.
    Ayrıca hpv6-11 olduğum için aşı bende bir işe yarar mı? var mı yaptıran arkadaşlar

Durum
    darkFTH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı bedevi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Birde takıldığğım nkta
    Düşük riskli dedi doktor ama madem kanser yapmıyor neden kolkoskobi sonucum cin1-cin2 geldi?
    Ayrıca hpv6-11 olduğum için aşı bende bir işe yarar mı? var mı yaptıran arkadaşlar
    Öncelikle 6-11 olduğu için sevin. Çünkü yaklaşık olarak 9-12 ay gibi bir sürede vücuttan atılıyor. Cin 1 için bir yorum yapamıyacam forumdaki kız arkadaşlar daha iyi biliyor bu konuyu. Aşı konusuna gelince vücuttan hastalığı attığın zaman direk aşı vurul tabikide bir işe yarar. Kabartı konusu muallak bende çok uğraştım siğillerle yaklaşık 1 seneden fazladır. Her gördüğüm kabartıyı eyvah siğil diyip gidip yaktırıyodum. Ama durum öyle değilmiş. Orada kıl dönmesi batması vs. Olabiliyor moral bozmadan gidip tedavinizi olun kendinize 1 sene verin 1 senenin sonunda sizde görüceksiniz herşey daha güzel olucak.

Durum
    hpvfighters - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Birde takıldığğım nkta
    Merhaba Bedevi ben aşı olanlardanım.22 yaşındayım. Hpv için vajinal sıvı verdiğim gün aşı da olmuştum ertesi gün sonuçları öğrendiğimde hpv 16+ geldi. Tabii ilk başlarda senin gibi öleceğim kanser oldum vesaire sandım çünkü korktum teyzem de rahim kanseri geçirmişti hem de 4. Evrede artık virüs karaciğere anüse vs sıçramıştı. Ama kurtuldu Tanrı’ya şükür ki. Şu an çok sağlıklı ve dinç. Fakat teyzemin smearleri güzel gelmişti işte smeare bu yüzden inanmıyorum kolposkopi takibi en mantıklısı. Konu dağılmadan evet aşırı oldum ben virüsü 1,5 senedir taşıdığımı düşünüyorum ilk ilişkim o zamandı başka da olmadı çünkü. Fakat lezyonlar geçen sene Temmuz ayında çıktı hafif yanmam oldu ben yurtdışına çıktığım için orda önemsemedim pek baharatlı falan yediğim içindir diye sonra Eylül’de Türkiye’ye döndüğümde doktora gittim ve rahimde yara var dendi bana fitil verdi ne işe yaracaksa tabii cahillik kullandım akıntı son sürat devam ediyor sadece koku düzeldi. Smear almıştı o da normal geldi. Daha sonra nette reklam çıktı önüme tesadüfen HPV korkunuz olmasın falan tıkladım ne göreyim.. bendeki belirtilerin aynısı. Aynı gün içinde gittim test yaptırmaya ertesi gün öğrendim ki maalesef 16+.. sonra biyopsi.. şükür o da temizdi.. tabii bununla bitmiyor şimdi de yara yakma yok leep olacaksın dendi, sanırım leep olacağım.. sonra serüven başladı işte hem yaram hem hpv 16’m ile yaşıyoruz o gün bugündür 😂 aşı bence direncini artırıyor virüse karşı olsan daha iyi olur ama illa ol diye de bir şey yok bence geçmiş olsun aramıza hoş geldin

Durum
    Admin

Cin 2 olmuşsan eğer ya çok uzun süredir vücudun da bu virüs vardı ya da tiplerinden bazılarına bakılmamış demektir. Kaç tipine bakıldı normalde 20 tipe bakılsa iyi olur gelişim laboratuvarı 20 tipe bakıyor ama eğer sen hastanede baktırdıysan 8-10 tipe anca bakılmıştır. Belki de orta riskli bir tipe daha sahipsin. Yüksek ihtimal hatta bence çünkü tip 6-11 kolay kolay cin2 olmaz yani uzuuuun zaman geçmesi gerekir.

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cin 2 olmuşsan eğer ya çok uzun süredir vücudun da bu virüs vardı ya da tiplerinden bazılarına bakılmamış demektir. Kaç tipine bakıldı normalde 20 tipe bakılsa iyi olur gelişim laboratuvarı 20 tipe bakıyor ama eğer sen hastanede baktırdıysan 8-10 tipe anca bakılmıştır. Belki de orta riskli bir tipe daha sahipsin. Yüksek ihtimal hatta bence çünkü tip 6-11 kolay kolay cin2 olmaz yani uzuuuun zaman geçmesi gerekir.
    Arya 4 yıllık bir ilişkim oldu ve sadece bir kişi ile birlikte oldum bunsüreçte
    Erkek arkadaşım da Türk değildi
    2 ay önce ilişkimi noktalandı ve denk gelmiş gbi smear testi diye gittiğimde cin 1 olduğumu söyledi doktor ardından hpv testi yaptırdım 6-11 çıktığını aöa bu virüsü uzun süredir taşıdığım için kolposkobi sonrası da kesin tanı cin1-cin2 geldiğini öğrendim
    O gün bgn dür bu hastalığı ilk ilişkimden kapmama mı üzülüyğm yoksa başıma saran siğilleri mi üzülüyğm bilemedim
    Hem maliyetli hem psikolojik olarak çok yordu

Durum
    Admin

Bedevi yazarken yanlış kullandığın harflere dikkat eder misin? Bir sürü kişi okuyor burayı. Lütfen biraz daha özenli olur musun ''üzülyğm'' diye bir kelime yok zira.

Evet yorar, biraz sıkıntılı bir süreçtir hpv dönemi..

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bedevi yazarken yanlış kullandığın harflere dikkat eder misin? Bir sürü kişi okuyor burayı. Lütfen biraz daha özenli olur musun ''üzülyğm'' diye bir kelime yok zira.

Evet yorar, biraz sıkıntılı bir süreçtir hpv dönemi..

Tamam canım haklısın yazım yanlışına dikkat etmemişim tel de yazarken

Durum
    Tecrübeli Üye

Tamam canım haklısın yazım yanlışına dikkat etmemişim tel de yazarken
    Bir sorum daha olucak sevgili üyeler
    Leep işlemi uzun süren bir operasyon mu
    Doktorum genel anestezi olmam gerektiğimi söyledi
    Daha önce serum bile takmamış bir insan olarak çok geriliyorum
    Ameliyat ile tecrübesi olan varsa yazabilir mi deneyimlerini