Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 20 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kaç kere hpv tedavisi oldunuz?

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Post Kaç kere hpv tedavisi oldunuz?

Merhaba arkadaşlar, ortalama ne kadar hpv tedavisi gördüğümüzü merak ediyorum.

Ben 3 kere kriyoterapi ve 1 kere koter oldum. Şimdi siğil çıkmıyor, çıksa da tek tük. Yaklaşık 10 aydır tedavi görüyorum
    Sizde durum nedir?

Durum
    hpvmağduru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: Kaç kere hpv tedavisi oldunuz?

7-8 defa anal dış bölgeden kriyoterapi oldum. 1 defa anal iç bölgeden koterizasyon oldum Nisan ayında dışarıda tek tük var küçücükler ama içerde baya var. İnanılmaz acı çektim tekrar koter olmaya korkuyorum bekliyorum öyle :/

Durum
    Admin

Alıntı hpvmağduru Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    7-8 defa anal dış bölgeden kriyoterapi oldum. 1 defa anal iç bölgeden koterizasyon oldum Nisan ayında dışarıda tek tük var küçücükler ama içerde baya var. İnanılmaz acı çektim tekrar koter olmaya korkuyorum bekliyorum öyle :/
    @hpvmağduru, ya evet malesef koter acıtıyor, ben sadece 5-6 lezyona koter yaptırmıştım ama tek tük olmasına rağmen iyileşme sürecinde zaman zaman canım acımıştı. Çok merak ettiğim bir şeyi sorayım madem, anal ve iç bölgeden nasıl koterizasyon yapılıyor? Ve nasıl farkedildi içeride de lezyon olduğu? Bu soruları cevaplarsan çok mutlu olurum. Sadece ben değil, birçok hpv pozitif arkadaş da bu deneyimi nasıl yaşadığını merak ediyordur.

Durum
    Yeni Üye

@Arya ben sürekli devlet hastanesindeki dermatoloğa gidiyordum kriyo için. Özel hastanelere gitmedim. İnternetten araştırırken iç tarafta da siğiller olabilir diye bir şey okudum. İç tarafla genel cerrahi ilgileniyor dediler, cerraha muayene oldum ve korktuğum sonuç.... İçeride de varmış. Anoskop yardımıyla bakıyorlar ya da klasik yöntem, parmak ile. Direkt operasyon günü verdiler belimden uyuşturup yaktılar. 1 gün hastanede yattım tabi seviniyorum hiçbir ağrım yok diye. Tuvalete gidince anladım ne olduğunu. Ağlayarak çıktım tuvaletten günlerce. 2 hafta ağrısını, sancısını, kanamasını çektim sonra düzeldi. Maalesef yine çıktılar. Doktora gitmeye korkuyorum yine o acıyı çekeceğimi bildiğim için. Bıraktım ben de hiç uğraşmıyorum.

Durum
    alineor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

geçen hafta koter oldum. Lokal anestezi şekilde yapıldı. Narkoz almak istemedim ama uyuşma aşaması baya acılı geçiyor. İğnelerle uyuşturuyorlar. yaralar daha yeni iyileşti gibi. 8 tane falan lezyon vardı tahminimce.

Durum
    Admin

Unhappy Cevap: Kaç kere hpv tedavisi oldunuz?

@Arya ben sürekli devlet hastanesindeki dermatoloğa gidiyordum kriyo için. Özel hastanelere gitmedim. İnternetten araştırırken iç tarafta da siğiller olabilir diye bir şey okudum. İç tarafla genel cerrahi ilgileniyor dediler, cerraha muayene oldum ve korktuğum sonuç.... İçeride de varmış. Anoskop yardımıyla bakıyorlar ya da klasik yöntem, parmak ile. Direkt operasyon günü verdiler belimden uyuşturup yaktılar. 1 gün hastanede yattım tabi seviniyorum hiçbir ağrım yok diye. Tuvalete gidince anladım ne olduğunu. Ağlayarak çıktım tuvaletten günlerce. 2 hafta ağrısını, sancısını, kanamasını çektim sonra düzeldi. Maalesef yine çıktılar. Doktora gitmeye korkuyorum yine o acıyı çekeceğimi bildiğim için. Bıraktım ben de hiç uğraşmıyorum.
    Yaa çok üzüldüm durumuna, ben cesaret edemezdim o ''korktuğun sonucu almak için'' muayane olmaya.. Senin dıl taraftaki sigiller çok mu?
    Ama ne olursa olsun tekrar gitmelisin biliyorsun değil mi?

Durum
    Admin

Alıntı alineor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geçen hafta koter oldum. Lokal anestezi şekilde yapıldı. Narkoz almak istemedim ama uyuşma aşaması baya acılı geçiyor. İğnelerle uyuşturuyorlar. yaralar daha yeni iyileşti gibi. 8 tane falan lezyon vardı tahminimce.
    İyi yine senin cabuk iyileşmiş, benim tam 3 haftada net iyileşme moduna geçti. 2.hafta kabuk atıyor, o hafta çok hassas oluyor.
    Bana direkt doktorum genel anestezi yaptı, çok hafif uyutacagız dedi, gerçekten de hafif uyumuşum çabuk uyandım. Ve senin dedigin gibi ''neden hiç lokal anestezi yapmıyoruz'' dediğim zaman bana ''çok fazla iğne yapmam gerekir ve canın yanacak boş yere'' demişti, hem ben genel anestezi ala ala bagımlısı oldum swh çok hoşuma gidiyor o gidiş anı hahaha.

Durum
    Yeni Üye

İlk farkettiğimde çok vardı ve benimkiler toplu haldeydiler. 10-15 siğil biraraya gelmiş topluydu dış tarafta. Dermatolog kriyo yaptı çoğu düştü 1 hafta içerisinde. Evet gidicem tabiki ama psikolojimi yeni yeni toparlayabildim sınav haftam bitsin yine gidicem muayeneye. Zaten hpv sağlığımdan çok sosyal hayat ve psikoloji dengemi bozdu ama yine toparladım baya ilk zamanlar gibi değilim 🙂

Durum
    Admin

İlk farkettiğimde çok vardı ve benimkiler toplu haldeydiler. 10-15 siğil biraraya gelmiş topluydu dış tarafta. Dermatolog kriyo yaptı çoğu düştü 1 hafta içerisinde. Evet gidicem tabiki ama psikolojimi yeni yeni toparlayabildim sınav haftam bitsin yine gidicem muayeneye. Zaten hpv sağlığımdan çok sosyal hayat ve psikoloji dengemi bozdu ama yine toparladım baya ilk zamanlar gibi değilim 🙂
    ilk zamanlar aşırı kötü oluyorsun, dağılıyorsun resmen. Benim de aynı senin gibiydi 15 tane filan toplu olmasa da ona yakın bir şeydi, ilk kriyoterapiden sonra bir daha hiç o kadar çıkmadılar, ayrı ayrı çıkmaya basladılar keretalar tek tabanca takılıyorlardı şimdi sattılar birbirlerini tek tük ortaya çıkıyorlar

Durum
    buse gul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

İlk öğrendiğim de bir tane bezelye büyüklüğünde vajina girişinde ve vajina içinde lezyonum vardı.
    Bir defa kriyoterapi oldum çok bişey hissetmedim.
    Doktor kabuk olup düşeceğini söyledi ama olmadı.
    Sonrasında incir sütü sürdüm ertesi gün regl oldum vajina içindekiler gitmiş. Diğeri duruyor
    bir sürü yeni sigilim çıktı dağılmış durumdayım Duoderm kullanmaya başladım.
    Önümüzdeki hafta dermatologa kontrole gidicem bakalım ne olucak.

Bu Konu için Etiketler