Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 20 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: HPV ve dezenfekte etme (kotu haber)

Durum
    aslis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: HPV ve dezenfekte etme (kötü haber)

Eğer böyleyse tuvaletlerden kıyafetten cok rahat bulaşır

Durum
    Umay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Dr.medusa demisti sanırım bir instagram videosunda 24 saat ile 7gun arasinda ölür diye. Bunu duyduğumdan beri kiyafetlerime işkence yapıyorum 60 derecenin altında ve 1bucuk saatten az yikadigim olmadigi bu süreçte. Bu kadar kasmak doğru mu yoksa sebepsiz kendimize psikolojik yükler mi bindiriyoruz bilmiyorum ama artik herkes bana temizlik hastasi mısın falan diyor

Durum
    Umay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı aslis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eğer böyleyse tuvaletlerden kıyafetten cok rahat bulaşır
    Umumi tuvaletler gercekten icler acısı ve bazen cok mecbur kalip kullanmak zorunda kalıyoruz ama bulaşsa bile sürtünme olmadan nüfuz eder mi bilmiyorum. Daha cok sürtünme tahrişin olabileceği durumlarda risk var gibi geliyor bana. Ama ortak kullanilan jilet epilasyon aleti vs. bunlardan geçebilecegine de inanıyorum açıkçası. Tabi bunlarin kişinin bilgisi dahilinde olmadigini düşünüyorum. Veya steril olmayan ağda lazer salonları falan

Durum
    aslis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Yapma o kadar ya sadece iççamaşırını 60 derecede yıka bir de jiletine falan dikkat et yeter bence

Durum
    gucluyuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Re: Cevap: HPV ve dezenfekte etme (kötü haber)

bence de iyileşme sürecinin uzamasının en büyük etkisi bu. Tüy temizliği yaptığımız makineyi en iyi nasıl dezenfekte edebiliriz sizce?

Durum
    karole - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

kusura bakmayın ama bazı arkadaşlar dozunu kaçırıyor ve bence burada herkesi strese sokuyorlar yaptıkları yorumlarla. 2-7 gün vücut dışında yaşayan bi virüsün lütfen bulaşma aşamalarını,sürecini tahmin edin ve araştırma yapın. tuvaletten bulaşma riskinin hiç olduğunu sanmıyorum ve tüy temizleyici makine temizliğini düşünüyorsanız eğer santimetre kare başına temizlik yapmalısınız ne malum sağ taraftan temizlediğiniz deride siğil olmadığı ve diğer tarafa bulaşmadığı? bu virüs elbette vücuttan atılıyor en önemlisi düzenli bi şekilde kontrol edilmek. insanı strese sokacak sorular veya yıkıcı yorumlar yerine çözüm odaklı olmayı tavsiye ederim

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: HPV ve dezenfekte etme (kotu haber)

Hpv tuvaletten, havludan, havuzdan, yorgandan, çarşaftan bulaşmaz arkadaşlar.
    Bu bir bilgi kirliliğidir.

size açık açık yazayım bu virüs %99.8 cinsel yolla bulaşır. Ama evli çiftlerde sonradan hpv olan kadın veya erkeklerde, eşlerden birinin aldattığı ayyuka çıkmasın diye genelde doktorların söylediği bir yalandır. Doğruyu söyleseler evlilik birliği bozulabilir çünkü.
    Bu konuda röportaj da yapıldı dr. nevra-hakan çiftiyle ben 1 yıl önce kadar yapmıştım ve bloguma da koymuştum. Böyle bir bulasma ihtimali %1 bile değildir epey nadir kısaca.

Durum
    karole - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

röportajınız muhteşem olmuş. birçok soruma cevap buldum ve içimi rahatlattı. asıl panik olmamın sebebimin başkalarının yazdığı yorumlar olduğunu anladım. makaleler okuyup insanların yorumlarına baktıkça üzülüyordum ve benimle neredeyse aynı durumda olan kişilerin bu konuda donanımlı kişilerle olan konuşmaları beni tatmin ediyor. daha doğru olduğunu düşünüyorum.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı karole Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    röportajınız muhteşem olmuş. birçok soruma cevap buldum ve içimi rahatlattı. asıl panik olmamın sebebimin başkalarının yazdığı yorumlar olduğunu anladım. makaleler okuyup insanların yorumlarına baktıkça üzülüyordum ve benimle neredeyse aynı durumda olan kişilerin bu konuda donanımlı kişilerle olan konuşmaları beni tatmin ediyor. daha doğru olduğunu düşünüyorum.
    Teşekkür ederiz

Durum
    engineerb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

doktor ismail topalismailoglu na 2021.temmuzda gittiğimde hpv'nin elini basit şekilde yıkasan öleceğini söylemişti. tip 70-80 arası olanlar uzun süre yaşıyor demişti. hpv tiplerine göre direnci değişiyordur ama bahsettiğiniz kadar dayanıklı olduğunu sanmıyorum.

Bu Konu için Etiketler