Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Molluskum'u dondurdum! :)

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cool Molluskum'u dondurdum! :)

Merhaba Gençler,

Bende molluskum olduğundan bahsetmiştim sanırsam. Yurtdışındayken öğrenci yurdunda kaldığım zamanlar havluların temizliğinden şüpheleniyordum biraz ve nitekim şüphelerim de başıma geldi. Neyseki molluskum sadece cinsel yolla bulaşan bir hastalık değil ve bebeklerde bile çıkabiliyor. Birde 5 kız aynı tuvaleti kullandığımızı düşünürsek kaçınılmazdı

İlk molluskum'um göbeğimde çıktı anlamsız bir şekilde. Türkiye'ye dönünce elma sirkesi ile onu yok ettim.
    Popomda da bir molluskum vardı ve birazcık büyümüştü. (Cinsel ilişkiyle bulaşma ihtimali yok, ilişkiye girmiyordum)

Küçücük kırmızı renkte sivilceye benzer molluskum büyümüştü aslında rahatsızdım ama hpv ile ilgisi olmadığından ve siğil olmadığından emindim. Bugün cilt doktoruna gittim ve yanılmadım. Güzel de bir kontrol etti, genital bölgemde siğile dair herhangi bir şey yok, ahcc nasıl yok etmişse mis gibi 1buçuk yıldır tertemiz hpv negatifim.

İlk başta yağ bezesi olduğundan şüphelendi sonra ''evet molluskum ama garip bi molluskum yaa'' falan dedi doktor. Ona da 1 doz kriyoterapi aldım. 200 tl verip rahatladım, üstüne soğuk su içiyorum şimdi. Ben 2-3 yıl önce 4-5 tane siğil için 200 tl verirken şimdi 2 tanecik molluskum için (2 tane varmış bu arada ben görmemişim) 200 tl ödemek biraz koydu. Sizleri çok iyi anlıyorum ya, hpv ile mucadele verirken maddi anlamda sarsılmamak mümkün değil

Öyle yazmak istedim, belki molluskum'u olan birilerine faydalı olurum

Durum
    Kaershu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: Molluskum'u dondurdum! :)

Molluskum bendede var. İlk başta sivilce sandım geçmisti sonra tekrardan çıktı tabi sivilce zannediyorum hala, bir süre sonra et beni gibi oldu temizlik yaparken genital bölgemin geneline bulastırdım maalesef. 15-20 tane cıktı sonradan kriyoterapi ile dondurttum giderek azaldı 4 seans sonrasında(her seanstan sonra azaliyor) 3 tane minik var benim görebildiğim şu anda onları da dondurtacağım bakalım ne olacak. Ahcc de kullanıyorum bir bucuk aydır. Maddi ve manevi olarak yıpratsada atlatacağım umarım. Elma sirkesi minik olanlar üzerinde denedim bende ilk başta erkili oldu fakat daha sonra etki göstermedi maalesef. Kriyoya devam.

Durum
    Admin

Ben molluskumun çok çabuk bulaşabildiğini ve her yerden bulaşabildiğini biliyordum hpv'yi araştırırken onu da araştırmıştım. Bunun bilincinde gittiğim için havlulara baktım %100 temiz gelmedi, sanki az deterjan koymuşlar gibiydi ulan inşallah moluskum falan bulaşmaz dedim ve sonuç geçti gitti tabi üzerinden 1 yıl geçti

Durum
    bengü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben molluskumun çok çabuk bulaşabildiğini ve her yerden bulaşabildiğini biliyordum hpv'yi araştırırken onu da araştırmıştım. Bunun bilincinde gittiğim için havlulara baktım %100 temiz gelmedi, sanki az deterjan koymuşlar gibiydi ulan inşallah moluskum falan bulaşmaz dedim ve sonuç geçti gitti tabi üzerinden 1 yıl geçti
    arya bu başlığı görmek beni mutlu etti ben de bugün molluskum olduğunu öğrendim hpv zannederken bunu öğrenince içim rahatladı biraz ben de 6 tane var şuan doktor dondurma işlemi yaptı ne kadar sürede geçer en kısa zamanda nasıl geçirebilirim bilgin var mı

Durum
    Admin

Alıntı bengü Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arya bu başlığı görmek beni mutlu etti ben de bugün molluskum olduğunu öğrendim hpv zannederken bunu öğrenince içim rahatladı biraz ben de 6 tane var şuan doktor dondurma işlemi yaptı ne kadar sürede geçer en kısa zamanda nasıl geçirebilirim bilgin var mı
    Valla ne kadar surede gecer bilmiyorum ben dondurduktan sonra daha çıkmadı Ama molluskum ottan boktan bulaşabilen bir şey bence neyse ki korkulacak bir durumu yok kanser vs gibi.

Bu Konu için Etiketler