Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: kendimizi psikolojik olarak motive

Durum
    sabırlabeklerken - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

kendimizi psikolojik olarak motive

merhaba arkadaşlar

benım bu hpv sürecinde öğrendiğim o kadar çok şey varki..
    hayatta insana herşey bir derstir derler, gerçektende öyle
    bu süreçte yediğime içtiğime deli gibi dikkat etmeme rağmen stres ve hpvyi aklımdan çıkaramama ile baş edemedim ve bugün bir buçuk yıldır süregelen hpvden halen kurtulamadığımı öğrendim
    biliyorum gececek, hep pozitif düşünmeye çalışıyorum ama başarılı olamıyorum
    obsesif gibi bir yapı var bende sanırım taktık şu minnacık duruma. siğil virüsü ya bu sanki çok önemli birşeymişçesine kendimde büyütüp halen kontrol etme güdüsü var siğilim çıkmamasına rağmen (hala hpv pozitifim ama)
    biliyorum dermanımı; o da bunu kafadan atıp yediğine içtiğine ilacına dikkat edip huzurla yaşamak
    ama bazen kafamda takıntı haline getirmeden duramıyorum
    kurtulacağım ama bu halim yüzünden kurtuluş günümü geciktiriyorum bir nevi sanırım
    bana yardım eder misiniz dostlar?
    kendinizi nasıl motive ediyorsunuz?

bol sağlıklı günler diliyorum herbirimize
    kurtuluş yakın olsun hepimize oh

Durum
    Ilo3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: kendimizi psikolojik olarak motive

Ben de sürekli kendimi motive etmeye çalışıyorum, her sabah eskiden hiç sevmediğim pop müzik şarkılarını açıp onlara eşlik ediyorum, video izliyorum (komik olan olmayan Allah ne verdiyse) kafa dağıtmaya çalışıyorum. Sonra ben bu hallere düşecek insan mıydım, diyip göz yaşlarımı siliyorum sonra yine şarkı dinliyorum...

Ahcc kullandın mı?

Durum
    Dertliyim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Siğilin olmaması aslında çok iyi ve istenen durum. Mesela bende en az 20-30 siğil var, durum böyleyken benim kafamdan atabilmem ve iyi düşünmem zor olabiliyor çünkü sürekli görüyorum ancak sende siğilin olmaması dikkatini ona vermemene ve dikkatini ona vermediğin için de daha çabuk atlatmana sebep olabilir. Hastalık gitmiş gibi düşün.

Durum
    Yeni Üye

sevgili ilo3
    ahcc aldım aslında. 120 adet olan time health markasından ama ben günde 600 mg olan kapsüllerinen kullanıyorum yaklaşık on beş gündür. aslında geçmesi için o 600 mg kapsüllerden beş adet almam gerektiğini yeni öğrendim günde. bir de öyle deneyeceğim
    ben sana birşey söyleyeyim mi, atlatacağız aslanlar gibi.
    ağlama, bende duygusalımdır çok ağlıyorum ama biz aslanlar gibi çıkacağız bu sorunun içinden.
    ben yeni mezun sayılırım hemen bir iş bulacağım, zaten gelecek planımda olan birşey ama kafamı dolu tutmak lazım.
    arya spor yapmayı önerdi şu sporu da hayatımda mihenk taşı haline getireceğim
    hem komikli videolar izleyelim hem spor yapalım ha, ne dersin

Durum
    Yeni Üye

inan bana bende de benzer durum vardı inan.
    ben bu süreçte neler neler yaptım bir bilsen, üzerine kocakadın hurafesi diye propolisler bile damlattım.
    birkaç aya inan bana hiçbirşeyin kalmayacak gözle görülen olarak. sonra o vücuttan atma sürecini bekleme evresi gelecek.
    geçiyor
    geçecek.
    biz bu hpv illeti gelince akla hemen başka bir uğraşa yönelmeyi bir alışkanlık haline getirebilsek var ya.. çözülecek herşey aslan gibi <3 benim sıkıntı genel olarak kurtulacağımızı biliyorum hepimizin de psikolojik olarak sıkıntım var, ya obsesifim ya da halen yeteri kadr olgunlaşamamışım...

Durum
    corto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

Re: kendimizi psikolojik olarak motive

bu mesaj tarafimca silindi. hespa silme islemi olamdigi icin editleme islemi yaptim.

Durum
    Ilo3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı sabırlabeklerken Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sevgili ilo3
    ahcc aldım aslında. 120 adet olan time health markasından ama ben günde 600 mg olan kapsüllerinen kullanıyorum yaklaşık on beş gündür. aslında geçmesi için o 600 mg kapsüllerden beş adet almam gerektiğini yeni öğrendim günde. bir de öyle deneyeceğim
    ben sana birşey söyleyeyim mi, atlatacağız aslanlar gibi.
    ağlama, bende duygusalımdır çok ağlıyorum ama biz aslanlar gibi çıkacağız bu sorunun içinden.
    ben yeni mezun sayılırım hemen bir iş bulacağım, zaten gelecek planımda olan birşey ama kafamı dolu tutmak lazım.
    arya spor yapmayı önerdi şu sporu da hayatımda mihenk taşı haline getireceğim
    hem komikli videolar izleyelim hem spor yapalım ha, ne dersin
    Ben ilk siğilden bir ay sonra ahccye başladım iki aydır kullanıyorum ama yoğun bir şekilde çıkmaya devam ediyor. Bekliyorum sabırla, daha kötüye gitmemesi için elimden geleni yapıyorum ama spor hariç. Onun yerine yürüyüşler yapıyorum.

Durum
    Yeni Üye

bir başka başlıkta aryanın dediğine göre dördüncü aya kadar bile siğil çıkarması normalmiş bedenin ahcc kullanırken. altıncı ayda etki ediyormuş. bende temini halletmeme rağmen fiyatı düşünüyorum ama gerçekten şöyle birşey var sağlık söz konusu olunca paranında çok önemi olmuyor tabiki.
    spor konusunda inan bende ayyyynı. o kadar zor yapıyorum ki sporu. bşr ara asıldım gittim gittim gittim ama devamlılığı saplamak biraz zor oluyor. zorunlu gidişi sağlamak için acaba ders veren kluplere mi katılsak? misal tenis pilates gibi. gitmeme bahanemiz olmaz spor hocamız bizi motive eder belki?
    Alıntı Ilo3 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben ilk siğilden bir ay sonra ahccye başladım iki aydır kullanıyorum ama yoğun bir şekilde çıkmaya devam ediyor. Bekliyorum sabırla, daha kötüye gitmemesi için elimden geleni yapıyorum ama spor hariç. Onun yerine yürüyüşler yapıyorum.

Durum
    Yeni Üye

Cevap: Re: kendimizi psikolojik olarak motive

ne kadar farklı ve ilgi çekici bir yaklaşım bu corto.
    çokta hoşuma gitti
    inanç çok başka birşey zaten neye inanırsak ve olacağını hissedersek o insanın başına geliyor. inan bu dediklerini kulağıma küpe yaptım sahidende.
    teşekkür ederim bu yaklaşım için

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı sabırlabeklerken Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bir başka başlıkta aryanın dediğine göre dördüncü aya kadar bile siğil çıkarması normalmiş bedenin ahcc kullanırken. altıncı ayda etki ediyormuş. bende temini halletmeme rağmen fiyatı düşünüyorum ama gerçekten şöyle birşey var sağlık söz konusu olunca paranında çok önemi olmuyor tabiki.
    spor konusunda inan bende ayyyynı. o kadar zor yapıyorum ki sporu. bşr ara asıldım gittim gittim gittim ama devamlılığı saplamak biraz zor oluyor. zorunlu gidişi sağlamak için acaba ders veren kluplere mi katılsak? misal tenis pilates gibi. gitmeme bahanemiz olmaz spor hocamız bizi motive eder belki?
    Arkadaşlar bunu şöyle düşünebilirsiniz: 4 ayda siğil cıkarmak normal olup 6. ayda negatif olan arkadaşı gördükten sonra(hala sigili yok negatif) ben şöyle düşündüm. Şimdi hpv yi bir taş olarak düşünelim ve biz bu taşı kırmak istiyoruz. İlk ahcc kullandığımızda ilk ay vuruyoruz ama kırılmıyor, ikinci ay.. ücüncü ay.. kırılmıyor. Belli bir noktadan sonra artık taşa 5678 defa vurdugumuz icin kırılıyor ve o kırılma noktanız 4. ayda olabilir, 6. ayda, 8. ay da... negatif olma zamanınız taşın kırıldıgı zamandır

Bu Konu için Etiketler