Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: AİDS ve Hpv ?

Durum
    Crazyhpv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

AİDS ve Hpv ?

Arkadaşlar Merhabalar bugün bir araştırma yaptım. Yaklaşık 5 ay önce kırmızı kurdeşenler yani Atopik Dermatitler çıkardı vücudum. Sonrasında ise penis bölgesinde siğiller çıkmaya başladı. Korktum hemen doktora göründüm biri molluskum dedi biri hpv dedi anlayamadım neler olduğunu.. Neyse aylar geçti siğiller arttı yaktırdım siğilleri ahccleri istedim şu an da kullanıyorum ahcc’leri. Makat bölgesinde anüs içinde kaşıntılarım oldu çok tatlı kaşıntılar vardı. Bugün test yaptım ve sonucu bol miktarda mantar sporu denildi. Hiv’in belirtilerine bakınca bunları gördüm. Vücutta kırmızı döküntüler, halsizlik, yorgunluk, mide bulantısı, kusma, ani kilo kayıpları filan vardı. İkinci evresinde molluskum benzeri siğiller olduğunu söyledi ve ben hala siğillerin neyden kaynaklandığı üzerine testler yaptırmadım.. Yurtdışında okuyorum eğer burada test yaparsam hiv+ olursa hükümet beni buradan yolluyor. Şuanda da Türkiye’de bunu yapacak gücüm de yok nasıl yapmalıyım ?

Durum
    daylon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: AİDS ve Hpv farkı ?

Başlık o kadar saçma ki. Aids ve hpv farkı ne ya.

Neyse gelelim sorunuza. Bulunduğunuz ülkedeki olasılık önemli. Mesela HIV Türkiye'de oldukça nadir. Toplam 15.000 civarı bilinen hasta var, bir o kadar da bilinmeyen olsa 30.000 kişi. Onbinde 4 gibi bir olasılık. Bir de bulaşma olasılığı var. Falan fişkan. Yani özetle Türkiye'de olsanız, HIV değildiniz %99,99999 gibi bir olasılıkla.

Ama riskin daha fazla olduğu bir ülkede iseniz atlayıp geleceksiniz Türkiye'ye, yaptıracaksınız testinizi.

Durum
    daylon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Bu arada hamilelik testine benzeyen şekilde evde uygulanan HIV testleri varmış. Düzgün bir marka bulabilirseniz, bu da işinizi görür. Mesela Exacto diye bir marka var Avrupa için.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Crazyhpv, başlığı değiştiriyorum dostum. Sorduğun soru ne olursa olsun başlıkta sanki hpv ile aids aynı şeymiş de farkı neymiş bunu soruyormuşsun gibi anlaşılmış. Daylon'a katılıyorum. Üye olan insanları korkutmaya gerek yok. Hpv aids'den 1000 kat daha iyidir, daha basittir.

Ayrıca aids konusunda bu kadar endişelenmeyin şu an iyice paranoya olduğunuz icin korkuyorsunuz biraz sakin olun.

Durum
    darkFTH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: AİDS ve Hpv ?

Hpv yle aids in hiç bir alakası yok korkmayın paranoya yapıyosunuz sadece. Ayrıca atopik dermatit dediğiniz şey bildiğimiz egzama basit bir cilt hastalığı hemen hemen herkes geçiriyo aidsle hiç bir alakası yok.

Bu Konu için Etiketler